Hlavní navigace

Platforma ZYGOit propojí IT profesionály a firmy napřímo. Chystá se překonat současný systém dodavatelských řetězců

12. 12. 2016

Sdílet

 Autor: ZYGOit
Nový český startup ZYGOit nabízí alternativu IT profesionálům a firmám, které realizují své IT projekty. Přináší moderní řešení v podobě digitální platformy, která propojí obě strany bez zbytečných mezičlánků v podobě zprostředkovatelských subjektů. Firmy díky této platformě mohou najít vhodné IT odborníky a ušetřit odhadem 10 až 60 % nákladů při realizaci IT projektů.

ZYGOit přímo propojuje firmy a IT profesionály. Nabízí jim výhody plynoucí z automatizovaných a zjednodušených procesů souvisejících se získáním zakázky, administrací a naplněním jejich vzájemné dohody. „Podle našich odhadů zprostředkovatelské firmy či agentury prodraží zakázku o 20 – 70 %. Jsme přesvědčeni, že dosud na trhu chybělo řešení, které dokáže tento zbytečný článek řetězce nahradit a propojit oba subjekty napřímo. Díky naší platformě si mohou strany nastavit vlastní pravidla založená na vzájemné dohodě,“ uvádí Radoslav Schmidt, zakladatel projektu ZYGOit.

 

Společnosti, které prodávají práci IT profesionálů, garantují firmám například kvalitu a kvantitu nebo zastupitelnost. „Obchod s lidským kapitálem je v tomto oboru založen na iluzi, kterou vytváří zprostředkovatelské subjekty především díky zárukám. Ty však ve skutečnosti nemají zajištěné
a existují jen na papíře,“ dodává Radoslav Schmidt.

CS24

 

Cílem ZYGOit je vybudovat komunitu IT profesionálů skrze službu, která zjednoduší programátorům, analytikům, testrům, projektovým manažerům a dalším IT specialistům prodávat svou práci. ZYGOit využívá aktuálního trendu sdílení kapacit podobně jako nejznámější zahraniční startupy. Po registraci do platformy si jen nastaví podmínky, za kterých chtějí spolupracovat. Dojde-li k uzavření spolupráce mezi firmou a odborníkem, náleží společnosti ZYGOit provize ve výši 10 % z ceny dané zakázky. Polovina z prostředků, které ZYGOit takto získá, půjde na vzdělávací projekty pro IT specialisty využívající služeb aplikace.

Byl pro vás článek přínosný?