Hlavní navigace

Pojištění odpovědnosti z běžného občanského života může ušetřit nepříjemné a hlavně nečekané výdaje

8. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © alphaspirit - Fotolia.com
Náhlý a hlavně nečekaný výdaj může výrazně zkomplikovat život nebo přivést dokonce do bezvýchodné situace. A nemluvíme o tom, pokud se tento výdaj vyšplhá k několikanásobku měsíčního příjmu.

„Pojištění odpovědnosti z běžného občanského života vás kryje v situacích, kdy jste někomu povinni nahradit způsobenou škodu na majetku, finanční újmu nebo újmu na zdraví. Může jít o různé opravdu nečekané nehody. Například vytopíte souseda, vaše dítě na návštěvě rozbije cennou sochu nebo vám z okna bytu vypadne květináč, který někomu spadne na auto a poškodí karosérii,“ upozorňuje Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny.

 

Například porazíte někoho na kole

Častými případy jsou také škody způsobené při rekreačním sportu. Například porazíte někoho na kole či kolečkových bruslích nebo vaše dítě rozbije okno přilehlého domu. A nemusí se jednat jenom o nehodu vaši či vašich dětí, frekventovanými případy jsou také škody, které způsobí vámi opatrované domácí zvíře, například pes. Opět se může jednat o škodu na věci či o škodu na zdraví.„U Slavia pojišťovny si můžete vybrat balíček, který přesně odpovídá vašim potřebám. Zejména pak výši limitu újmy na zdraví, škody na věci a finanční škody. Výhodou našeho pojištění je také nulová spoluúčast,“ doplňuje Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny.

 

Pojištěn i registrovaný partner (ka)

Ve stejném rozsahu jako pojištěný jsou dále pojištěni manžel, registrovaný partner, děti (i nevlastní), osvojenci pojištěného a děti svěřené pojištěnému nebo jeho manželu do pěstounské péče, dále osoby, jimž pojištěný příležitostně svěřil opatrování nebo běžnou údržbu bytu či opatrování domácího či drobného hospodářského zvířete, pokud jde o jejich povinnost nahradit škodu či újmu při ublížení na zdraví nebo usmrcení způsobenou výkonem této činnosti třetím osobám.

 

 

 

 

 

 

CS24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?