Hlavní navigace

Potřebujete systém pro řízení úvěrového rizika?

21. 9. 2010

Sdílet

Chartis Research odhaduje 7% růst celosvětového trhu se systémy pro řízení úvěrových rizik a v roce 2012 tomuto trhu předpovídá dosažení hodnoty 8,63 miliard amerických dolarů.

Společnost Chartis Research umístila ve zprávě Credit Risk Management Systems 2010 na přední příčku společnost SAS, výrobce softwaru a služeb pro business analytics. Zpráva bere v úvahu nabídku a poptávku, požadavky trhu a regulačních úřadů i konkurenční prostředí. Při rozhodování se hodnotila nejen hloubka a rozsah funkcionality, pružnost technologické architektury, škálovatelná prodejní a marketingová strategie, ale také schopnosti implementace a tempo inovace. Lídři na trhu, ke kterým společnost SAS patří, nabízejí více řešení v rámci celého spektra oboru Enterprise Risk Management (ERM) a pokrývají různé kategorie aktiv a produktů.

 

Jednoznačný přínos pro finanční instituce

Integrované nabídky poskytují přínos pro finanční instituce, které hledají cenově efektivní, ucelené produkty pro různé oblasti rizika a shody, říká zpráva Credit Risk Management Systems.

„Díky rychlejší a chytřejší technologii získají společnosti finančních služeb výhodu nad svými konkurenty,“ myslí si Peyman Mestchian, jednatel společnosti Chartis Research. „Instituce se obracejí na SAS, protože jim dodává flexibilní a integrovaná řešení pro risk management. Jejich řešení využívají nejnovější BI a analytiku pro řízení úvěrových rizik. Řešení SAS jsou vyvinuta tak, aby se stala nezbytnou pomůckou při řešení obchodních problémů,“ dodává Peyman Mestchian. Chartis Research odhaduje, že celosvětový trh se systémy pro řízení úvěrových rizik poroste sedmiprocentním tempem a v roce 2012 dosáhne hodnoty 8,63 miliard USD.

Cloud23

 

Zdroj: SAS INSTITUTE ČR