Hlavní navigace

Přemysl Jarolímek, AGC Automotive Europe: Controlling zvládl náročnou fúzi

12. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © Gina Sanders - Fotolia.com
„Domnívám se, že hlavním posláním controllera je pomoci nastavit systémy ve firmě tak, aby byli zaměstnanci motivováni plnit managementem stanovené cíle, a to jak finanční, tak jiné,“ říká Přemysl Jarolímek, manažer controllingu ve společnosti AGC Automotive Europe.

Jaký typ činnosti tvoří největší část vaší práce? Které činnosti se opakují? 

Největší část mojí práce tvoří „typově“ asi řešení operativních denních problémů, dotazů a požadavků. Opakující se činnosti jsou uzávěrka každý první týden v měsíci a tvorba budgetu v období září – říjen každý rok.

 

Přemysl JarolímekCo považujete za svůj největší úspěch v rámci své současné pozice? 

Minulý rok jsme fúzovali se společností, která dosahovala zhruba třetiny naší velikosti. Z hlediska financí a controllingu dopadla tato fúze velmi dobře, i když to znamenalo výrazné změny na obou stranách. To zatím považuji za svůj největší úspěch.

 

S kým nejčastěji v rámci své práce komunikujete? 

Za controlling nejvíce s finančním oddělením. Dále pak s generálním ředitelem, výrobou, logistikou, HR, vývojem, kvalitou, zhruba v tomto pořadí.

 

Co je pro výkon vaší pozice z vašeho hlediska nejdůležitější? 

Domnívám se, že hlavním posláním controllera je pomoci nastavit systémy ve firmě tak, aby byli zaměstnanci motivováni plnit managementem stanovené cíle, a to jak finanční, tak jiné. Pracovníci by měli dále svým cílům rozumět a vědět, co mají podniknout v rámci svých zodpovědností pro to, aby jich dosáhli. Pro výkon své pozice tedy považuji za nejdůležitější všechno toto umět zajistit.

 

Jaké máte pracovní priority na nejbližší období, co byste chtěli zlepšit? Máte nějaké motto? 

Prioritou a zároveň snad i mottem je dělat věci co možná nejlépe a s vysokou přidanou hodnotou pro ostatní.

 

Rozhovor vznikl za laskavé součinnosti České asociace pro finanční řízení a společnosti Wolters Kluwer ČR

 

Ing. Přemysl Jarolímek vystudoval VŠE v Praze. Po škole nastoupil do treasury oddělení ve společnosti Glaverbel, kde se zabýval i implantací SAP. Od roku 2005 působí ve společnosti AGC Automotive Europe: nejprve jako finanční controller, později od roku 2006 jako manažer controllingu. V rámci této pozice vede malý tým složený z controllerů a IT pracovníků; je zodpovědný za controlling, reporting, prognózování a rozpočtování.

cyber23

 

Foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?