Hlavní navigace

Profesia Days: Co bude hýbat oblastí HR v příštím roce?

20. 10. 2017

Sdílet

Na podzim se již tradičně koná veletrh HR days, kde se scházejí výkonní HR pracovníci z předních českých firem s experty z nejrůznějších oblastí pracovního trhu. Letos termín připadá na 25.-26.10.2017.

Trendy, které se výrazně prosadí v rámci veletrhů, se v následujícím roce většinou naplno projeví v každodenní praxi. Co tedy můžete očekávat po 7. ročníku HR days? 

 

Česká republika dlouhodobě obsazuje nejnižší příčky nezaměstnanosti v celé EU, její míra opakovaně pokořuje rekordní hranici a nyní je nejnižší za posledních 18 let.  Například v Praze je situace taková, že počet volných míst v meziročním srovnání aktuálně vzrostl o 95,5 %. Jak v této situaci hledat nové a kvalitní zaměstnance? Téma letošního ročníku HR days je tedy zřejmé – na trhu práce je nebývale málo lidí a firmy se musí co nejrychleji s touto situací vyrovnat. Práce v oblasti lidských zdrojů se za poslední 3 roky radikálně změnila – od situace, kdy se propouštěli zaměstnanci, firmy se zeštíhlovaly a výdaje se ořezávaly na nezbytné minimum, jsme se dostali do situace, kdy firmy nadbíhají potenciálním zaměstnancům, zvyšují se mzdy a zaměstnavatelé se předhánějí v nabídce různých benefitů.

 

„Problémy současného pracovního trhu jsou evidentní: jak získat relevantní uchazeče o práci, udržet kvalitní zaměstnance a účelně je motivovat a rozvíjet. A to vše budeme v rámci HR days řešit s předními odborníky, ale i s praktiky z firem,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka Profesia.cz. „V letošním ročníku obrátíme pozornost i na další výzvy, s nimiž se je třeba vyrovnat – robotizace a automatizace, nařízení o ochraně osobních údajů EU (GDPR), ale i stárnutí populace a jeho dopady na pracovní trh.“

 

Veletrh HR days proběhne souběžně s veletrhem práce Profesia days ve dnech 25. a 26. října na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany. Další informace včetně programu přednášek najdete na http://www.hrdays.cz/.

Byl pro vás článek přínosný?