Hlavní navigace

Profesia days: Výzvou pro firmy je, jak dostat zaměstnance zpět do kanceláří a adekvátně je ohodnotit

13. 10. 2022

Sdílet

 Autor: Profesia.cz
Největším problémem a výzvou je dnes pro firmy z pohledu zaměstnanců, jak je dostat efektivně zpět do kanceláří a jakým způsobem ohodnotit jejich práci v době zvyšující se cenové hladiny.

Dále je aktuálním tématem měnící se úloha a odpovědnost personalistů, využití technologií pro práci s lidmi, change managementu i fenoménu wellbeingu. Na tom se na největším tuzemském veletrhu práce Profesia days a HR days shodli personalisté a další experti z oboru napříč segmenty podnikání. Pořadatelé odhadují účast pěti až osmi tisíc lidí na části Profesia days a okolo tisíce personalistů v sekci HR days.

„Profesia days a HR days jsou aktuálně platformou, kde lidé řeší, jak získat práci, lepší práci nebo nastartovat svou kariéru a v expertní části HR days profesionálové z oboru sdílejí zkušenosti a hledají řešení nejpalčivějších problémů souvisejících se zaměstnáváním,“ sdělil Michal Novák ze společnosti Profesia CZ, která veletrh pořádá.

Informace z trhu práce jsou zde inspirací pro kariérní i osobnostní růst. Lidé se setkávají s desítkami českých i zahraničních zaměstnavatelů z několika oborů. Například z maloobchodu, automobilového průmyslu, zdravotnictví, bankovnictví a financí, stavebnictví, realit a developmentu, ale i mnoha dalších.

Diskutovalo se zde také například o tématu ESG reportingu (co to vlastně je a jak ovlivní HR strategie firem v nejbližší budoucnosti), jak (s)právně zaměstnat cizince v ČR (aneb právní a daňové aspekty zaměstnávání cizinců) či o tématu, proč by se zaměstnavatelé měli zajímat o zdraví svých zaměstnanců. Diskutována byla data a trendy ze specializovaného portálu Platy.cz, informace o změnách v oblasti benefitů a legislativní novinky, které nás čekají v příštím roce.

Největší český veletrh práce Profesia days je určen pro všechny, kteří se aktivně zajímají o svoji pracovní budoucnost. Veletrh nabídl pestrý doplňkový program v podobě tematických přednášek, poradenské zóny, konzultace CV nebo testování jazyků a IT dovedností. Profesia days proběhl včera a pokračuje i dnes, 13. října do 17 hodin na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Vstup je po registraci zdarma.

Zajímavý doprovodný program

Součástí akce je rozsáhlá zóna se zajímavým doprovodným programem, v jehož rámci probíhají přednášky a prezentace zaměřené na kariérní i osobnostní rozvoj, různé aspekty trhu práce a konkrétní problémy, které jej v současné době ovlivňují. Stejně tak tradičně nabité hlavní pódium.

ICTZ24

Na hlavním pódiu se tradičně objevuje spousta zajímavých a inspirativních osobností. O úspěšném příběhu start-upu Reknihy hovořil jeho zakladatel Tadeáš Kula, o start-upu Honzovy řízky pak jeho zakladatel Jan Oulehla. U tématu chutného jídla zůstal i další přednášející, populární šéfkuchař Filip Sajler. O motivaci hovořil otec Muay Thai a MMA v tuzemsku Petr Khru Macháček, podobně pak úspěšný olympionik a bývalý běžec na lyžích Martin Koukal. O neurovědě se rozpovídal prof. Aleš Stuchlík, o fenoménu kryptoměn Zbyněk Kalousek.

Druhý den na hlavním pódiu se věnuje dalším zajímavým tématům. O inspiraci z Nadace rodiny Vlčkových se podělí Ivana Plechatá, o tom, jak být šťastný v digitální době, hovoří lektorka a psycholožka Markéta Homolková. Tématu digitální nomádství se věnuje blogerka a cestovatelka Aneta Strohová, jak nenaletět dezinformacím zase prozradí Marie Zámečníková – komunitní manažerka Evropské komise. René Müller z 1. VOX představí užitečné techniky práce s vlastní pamětí. Ani tento den nebudou chybět zástupci úspěšných sportovců, curleři Zuzana a Tomáš Paulovi, nebo zástupce mladé generace, který z nuly úspěšně vybudoval známou značku: o příběhu Vasky pohovoří její zakladatel Václav Staněk.

Byl pro vás článek přínosný?