Hlavní navigace

Raiffeisenbank získala od EIB sto milionů eur na úvěry malým a středním firmám

26. 8. 2013

Sdílet

 Autor: © artush - Fotolia.com
Raiffeisenbank jako první banka v ČR získala od Evropské investiční banky (EIB) úvěr ve výši 100 milionů eur spojený s grantovou podporou „zelených“ projektů malých a středních firem. Banka chce být připravena na pozvolné oživení české ekonomiky a chce dále posilovat svou pozici na trhu firemních úvěrů.

Raiffeisenbank před nedávnem uzavřela s Evropskou investiční bankou jako první banka v České republice smlouvu o poskytnutí úvěru ve výši 100 milionů eur, který je spojen s grantovou podporou pro „zelené“ projekty. Tyto prostředky jsou určeny primárně na podporu středních firem s maximálně 250 zaměstnanci. „Díky spolupráci s EIB jsou podmínky úvěrů pro klienty výhodnější,“ uvedl ředitel firemního bankovnictví Raiffeisenbank Václav Štětina.

„Věříme, že česká ekonomika začíná pozvolna oživovat, a to se v následujících měsících projeví i ve zvýšené poptávce firem po provozních i investičních úvěrech. Chceme být na tento pozvolný nárůst poptávky připraveni, nabízet klientům atraktivní financování a dále tak posílit naši pozici na trhu,“ dodal Václav Štětina.

K úvěru banka získala rovněž grant ve výši 2,4 milionu eur, který lze použít na úvěry určené pro projekty vedoucí k lepší energetické efektivitě firem. Specifikem tohoto úvěru je rovněž fakt, že banka na jeho zajištění použije svou zahraniční emisi hypotečních zástavních listů, kterou jako první banka v ČR vydala na konci loňského roku. Jedná se už o druhý úvěrový rámec, úvěr ve stejné výši banka získala již v roce 2011 a použila jej rovněž na úvěrování malých a středních firem.