Hlavní navigace

Richard Podpiera se stává novým ředitelem útvaru Data, zpracování operací a nákup v ČSOB

28. 7. 2015

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Novým výkonným ředitelem útvaru Data, zpracování operací a nákup ČSOB se od 1. srpna stane Richard Podpiera, který v posledních třech letech vedl Řízení aktiv a pasiv a od roku 2011 stál v čele útvaru Strategie a rozvoj.

„Vést oblast dat, zpracování operací a nákupu v jedné z největších finančních skupin v zemi, navíc v době, kdy prochází transformací, pro mne představuje velkou výzvu. Těším se, že spolu se svými novými kolegy významně přispějeme k úspěchu obchodní strategie naší skupiny prostřednictvím dalšího zlepšení služeb klientům a udržení profitabilního růstu. Věřím, že v oblasti dat, zpracování operací a nákupu budeme mezi nejlepšími na českém trhu i v rámci skupiny KBC,“ uvedl Richard Podpiera.

 

„Během svého působení v ČSOB Richard významně a opakovaně přispěl jak ke strategii, tak ke konkrétním výsledkům naší skupiny. Útvar, do nějž nastupuje, hraje klíčovou roli v integritě, rozvoji a zjednodušování služeb obchodním segmentům a tím klientům skupiny ČSOB. Věřím, že Richardovy zkušenosti pomohou naplnit cíle skupiny ČSOB a Richardovi přeji v nové pozici mnoho úspěchů,“ uvedl Jiří Vévoda, člen představenstva ČSOB.

 

Před svým nástupem do ČSOB pracoval Richard Podpiera pro společnost McKinsey & Co a předtím pro Mezinárodní měnový fond, v obou případech se zaměřoval především na finanční sektor. Richard vystudoval finance na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity a získal doktorát z ekonomie na CERGE-EI. Ve volném čase se věnuje svým třem dětem, hraje fotbal a nedávno začal běhat.

Byl pro vás článek přínosný?