Hlavní navigace

Rok 2011 byl milníkem ve vývoji skupiny KRUK

10. 4. 2012

Sdílet

Finanční a provozní výsledky předložené skupinou byly nejlepší od založení společnosti v roce 1998. Firma je lídrem na trhu řízení pohledávek v Polsku a Rumunsku. V minulém roce KRUK International vstoupil také na český trh.

Za finanční rok 2011 skupina ohlásila tržby na úrovni 1 636,8 milionu Kč (274 milionů PLN) s provozním ziskem 573,5 milionu Kč (96 milionů PLN) a čistým ziskem 394,3 milionu Kč (66 milionů PLN). Tyto vynikající výsledky představují zvýšení tržeb o 67 %, zvýšení provozního zisku o 125% a nárůst čistého zisku o 84 % oproti výsledkům roku 2010.

"Uzavřeli jsme velmi úspěšný rok, nepochybně jeden z nejlepších roků v naší celé historii. Dosažené finanční výsledky nás naplnily spokojeností. Rok 2011 jsme uzavřeli s rekordními tržbami a nejvyšším ziskem za celou dobu existence. Rekordní investice realizované v roce 2011 nám připravují cestu pro výsledky v nadcházejících letech." říká Piotr Krupa, CEO společnosti KRUK SA.

 

Cena Bulls and Bears za nejlepší debut na burze cenných papírů

KRUK určuje trendy na trzích řízení pohledávek v Polsku a v dalších zemích, kde rozvíjí aktivity: v Rumunsku od roku 2007 a od roku 2011 v České republice. Inovativní přístup služeb, produktů a nových obchodních metod založených na smírném přístupu propracoval společnost mezi preferované partnery dlužníků a věřitelů.

Jedině sdílením a zdokonalováním svých znalostí a know-how je firma schopna naplňovat potřeby a neustále rostoucí požadavky svých obchodních partnerů. Vzdělávací programy na téma finanční vzdělanosti a řešení dluhů byly skupinou KRUK spuštěny v rámci celonárodních komunikačních kampaní v Polsku a Rumunsku a jsou připravovány pro implementaci také v České republice. Transparentnost a otevřená komunikace s klienty a s veřejností (skrze média) je předpokladem pro úspěch v naplnění sociální a ekonomické role společnosti zabývající se řízením pohledávek. 

Nedávno byla společnosti KRUK S.A. udělena cena Bulls and Bears za nejlepší debut na burze cenných papírů ve Varšavě v roce 2011. Mezi 38 společnostmi, jež debutovaly na burze cenných papírů v roce 2011, dosáhla veřejná nabídka KRUK jednu z nejvyšších hodnot. Takto vytvořené finanční zdroje byly dále investovány do nákupu pohledávek a rozvoje společnosti v regionu.

 

Unikátní pro-smírnou strategie 

“Rok 2012 je pro nás časem přípravy na velkou expedici. Bude to výprava na vrchol, což pro nás znamená pozici lídra v řízení pohledávek v rámci celé střední a východní Evropy,” zdůrazňuje Piotr Krupa.

KRUK International je jedním z příkladů úspěchu dosaženého polskou společností. Celkově v Rumunsku a v České republice společnost odkoupila dluhy v nominální hodnotě takřka 15,3 miliardy Kč (2,6 miliardy PLN). V roce 2011 se skupina stala nezpochybnitelným lídrem v odkupu pohledávek v Rumunsku. Česká republika je nejnovějším směrem mezinárodní expanze KRUK. Od začátku svojí aktivity v České republice do konce roku 2011 KRUK odkoupil maloobchodní pohledávky v nominální hodnotě 2 568,70 milionu Kč (430 milionů PLN). Dluhy byly odkoupeny mimo jiné od dvojice z největších bank působících v České republice. "Český trh je pro nás velmi atraktivní a vidíme se zde mezi lídry v odvětví. V důsledku krize mají Češi také více a více problémů se splácením svých závazků a z toho pramení rostoucí poptávka o profesionálních službách v oblasti řízení pohledávek. Stejně jako v Polsku a v Rumunsku, i v České republice implementujeme naši patentovanou a unikátní pro-smírnou strategii,” sděluje Vítězslav Kus, ředitel prodeje a marketingu KRUK International.

 

Cloud22

Zdroj: KRUK International s.r.o.