Hlavní navigace

Uzavírání smluv v 21. století. Elektronicky a e-podpis smluv na klik

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Společnost Process Point uvádí na trh modul Digital eSign, který ve spojení s DocuSign zajistí okamžitý a právně platný podpis smluv nebo dokumentace.
Process point - Logo

Karanténa ukázala efektivitu on-line schůzek a e-podpisů smluv. Podpis smluv bez nutnosti uznávaného elektronického podpisu na obou stranách výrazně zrychluje jejich podpis, snižuje náklady s významně vyšší zákaznickou spokojeností. Zařaďte je do běžného provozu co nejdříve. Navíc službu DocuSign dnes využívá více než 500 000 zákazníků a stovky milionů uživatelů po celém světě.

Zapomeňte na papírování

Svět je dál, k uzavření obchodní dohody nevede cesta jen přes fyzicky podepsaný list papíru s nadpisem „Smlouva“. Celý proces může probíhat také jako sled právních jednání, která zakončíte dohodou v elektronické podobě s e-podpisem. Představte si, že budete mít vždy a všude k dispozici potřebný typ smlouvy se všemi aktuálními právními náležitostmi. V kanceláři nebo během pracovní cesty bez konzultace s právníkem si budete schopní připravit profesionální smluvní dokument. S okamžitým podpisem na klik, bez vyřizování uznávaného elektronického podpisu.

Výhody e-podpisu na klik sdílí i váš zákazník, je to i jeho ušetřený čas, jeho peníze a jeho náskok.

Modul Process Point Digital eSign standardizuje proces tvorby smluvních dokumentů vaší firmy. Díky využití BPM nástroje pro inteligentní automatizaci a elektronického archivu budete podnikat bezpečně, chránění kvalitně zpracovanými smlouvami, na něž se můžete vždy spolehnout.

Obchodujte rychleji!

Smlouva na míru je teď možná s okamžitým podpisem na klik. Jaké výhody modul Process Point Digital eSign nabízí?

Už žádné přeposílání dokumentů e-mailem a slučování více verzí. V on-line systému vyberete optimální šablonu pro zamýšlenou smlouvu, během chvilky ji vyplníte, vyberete okruh schvalovatelů a systém jim odešle notifikaci na e-mail. Obě smluvní strany ji klikem podepíšou. Můžete používat i šablonu smlouvy, na kterou jste zvyklí. V systému ji budete mít připravenou pro odesílání a elektronický podpis na klik.

Všichni mohou dokument připomínkovat paralelně, takže koncept obsahuje všechny nejnovější přijaté změny. Nové obchodní případy uvidíte v systému ihned po podpisu. Také můžete sledovat rozpracované smlouvy, případně kompletovat smlouvy s přílohami, jako jsou například grafické návrhy, technická dokumentace a další.


Právní pohled Mgr. Jiřího Císka, AK Cisek
(Cisek, advokátní kancelář zaměřená na digitální technologie, www.akcisek.cz)

CS24

Po letošní jarní koronavirové krizi nelze pochybovat, že nastává doba, kdy je elektronický, a přitom právně platný podpis smluv nutností pro zachování objemu obchodů. Využívat prostý elektronický podpis v kontraktaci však nedoporučujeme. Byť je většina takto podepsaných právních jednání platná, v takovém případě je až příliš snadné zpochybnit identitu podepisující osoby. Vhodnější je používat tzv. zaručený elektronický podpis. Jde o každý podpis, jenž splňuje náležitosti článku 26 nařízení eIDAS. Takové podpisy nabízí právě například služba DocuSign prostřednictvím modulu Process Point Digital eSign. Díky zaručenému elektronickému podpisu je prakticky ihned možné zdigitalizovat běžnou B2B agendu každého podnikatele.


Zlepšete zákaznickou zkušenost

Překvapte své partnery hladkým a rychlým procesem podpisu smlouvy. Konfiguraci modulu umíme přizpůsobit vašim potřebám a podmínkám. Instalace do interní sítě na server je součástí dodávky, dělá ji náš specialista. Stejně jako BPM K2 Platform Classic nebo Microsoft SharePoint. DocuSign je nezávislý na platformě, využijete jej jak na Windows, tak i na platformě Apple.

Jak modul Process Point Digital eSign s DMS pomáhá zefektivnit firemní procesy

  • Tvorbu šablon smluv nebo dokumentaci máte kdekoli a kdykoli pod kontrolou.
  • Získáváte 100% jistotu, že smlouva obsahuje všechny právní náležitosti pro podpis.
  • Podpis na klik pro obě smluvní strany výrazně zrychluje dynamiku obchodu a šetří náklady na podpisy smluv.
  • Systém umožňuje paralelní spolupráci více členů týmu, zvyšuje tak produktivitu, šetří čas a náklady celé firmě. 
  • Digital eSign je vybaven komfortním uživatelským prostředím, které usnadňuje řízení celého cyklu od vzniku po podpis a dodatky.

Další info: www.processpoint.cz

Byl pro vás článek přínosný?