Hlavní navigace

Samsung KNOX zabezpečí firemní data a oddělí soukromé výdaje

Sdílet

 Autor: Samsung Electronics
Pro řadu firem je výhodné, aby zaměstnanci využívali při obchodní činnosti aplikace v chytrých telefonech a tabletech. Zaměstnanci však často nechtějí mít firemní mobilní zařízení, ve kterém jsou kvůli bezpečnosti zpřístupněné jen firemní aplikace, a tak obvykle používají osobní zařízení, i když tím porušují firemní IT politiku. Překonat tyto rozpory pomáhá zabezpečená platforma Samsung KNOX, kterou nám blíže představil Roman Šebek, který má divizi mobilních zařízení ve společnosti Samsung Czech and Slovak na starosti.

CFO World: Proč by měla být platforma KNOX součástí moderních firem?


Roman Šebek: Samsung KNOX ve zkratce umožňuje to, aby zaměstnanci používali pro pracovní činnost vlastní zařízení, aniž by tím ohrozili bezpečnost citlivých firemních dat. Právě strach z úniku firemních dat, ať jsou důvody náhodné při ztrátě zařízení či odcizení, vědomé nebo nevědomé, brání firmám v rozšíření používání chytrých telefonů a tabletů. Tím se samy připravují o výhody v podobě vylepšení řízení vztahů se zákazníky, zrychlení obchodních procesů a zvýšení dostupnosti informací pro pracovníky v terénu. Samsung KNOX tyto obavy eliminuje a posiluje obchodní příležitosti díky řadě zabezpečených funkcí.


Co si tedy pod Samsung KNOX vlastně představit?


Jedná se o další generaci zabezpečené platformy operačního systému Android, kterou jsme představili v roce 2013. Vyvažuje schopnosti zabezpečení hardwaru, aby operačnímu systému a aplikacím ve smartphonech a tabletech nabídla více úrovní ochrany. Tak účinně brání zařízení před útoky mobilních virů. V této souvislosti má Samsung KNOX certifikáty potvrzující nejpřísnější bezpečnostní požadavky při využití na vládní úrovni například v USA nebo Velké Británii. Nedávno získal také prestižní ocenění GSM Asociace na Mobile WorldCongressu 2015 v Barceloně v kategorii „Nejlepší produkt či řešení pro zabezpečení / proti podvodným útokům“.

 

Jak Samsung KNOX funguje?


Samsung KNOX v podstatě rozdělí zařízení na dvě části (kontejnery), jež oddělují pracovní a soukromé údaje. Ze standardního prostředí Android se do zabezpečené zóny KNOX uživatel přepne jednoduchým kliknutím na ikonu KNOX a následným zadáním hesla, přičemž oba kontejnery jsou pro snadnější orientaci barevně odlišeny. Z hlediska uživatele se tedy zařízení nijak zásadně nezmění a pro soukromé účely jej může využívat, jak byl zvyklý.


Jaké nástroje KNOX obsahuje?


Nejnovější aktualizace platformy Samsung KNOX zahrnuje například přihlášení několika kroky či generování one-time-pass. Obecně přináší více než 500 IT politik pro správu mobilního zařízení a více než 1 000 rozhraní API řešení MDM. Tato čísla se samozřejmě neustále navyšují, aby byla mobilní zařízení zaměstnanců pod nepřetržitou ochranou a IT odborníci získávali data o rizikových útocích v reálném čase.


Má KNOX také nějaké nástroje specifické pro účetnictví a finanční správu?


Samozřejmě ano. Například nástroj KNOX Enterprise Split Billing je ideální pro firmy, které chtějí oddělit náklady za osobní využívání zařízení od podnikových nákladů. Jednoznačně totiž dokáže rozlišit, jaká data plynou z podnikového využití a jaká byla spotřebována pro osobní účely.


S jakými smartphony je KNOX kompatibilní?


KNOX je již předem nainstalovaný v nejnovějších prémiových smartphonech Samsung, tedy Galaxy S6, Galaxy S6 edge a také v nejnovějším modelu Galaxy S6 edge+. Nahrát jej lze také do dalších smartphonů Samsung z řady Galaxy.

 

Jaká IT řešení KNOX podporují?


KNOX lze jednoduše zkombinovat se stávajícími řešeními MDM (např. od společností MobileIron, Airwatch, Good, Citrix, BlackBerry BES 12), VPN a Microsoft Exchange ActiveSync. Díky tomu je možné zvolit takové nastavení zabezpečení, které vyhovuje konkrétním potřebám firmy.

 

Jak bezpečnostní platformu KNOX získat?

ICTZ24


Veškeré potřebné informace o Samsung KNOX naleznou zájemci na webových stránkách www.samsungknox.com.

Bezpečnostní platforma Samsung KNOX je již předem nainstalována v prémiových smartphonech Samsung s označením Galaxy S6. Aktuálně nejnovějším modelem, který tuto řadu rozšiřuje, je Galaxy S6 edge+. Mezi jejich společné prvky kromě platformy Samsung KNOX také design z kovu
a skla, rychlé bezdrátové nabíjení, zadní 16Mpix fotoaparát a Quad HD Super AMOLED displej – v případě Galaxy S6 edge+ se jedná o úhlopříčku 5,7". Zařízení pohání výkonný osmijádrový procesor a v kombinaci s 4GB RAM pamětí nabízí aktuálně nejvyšší výkon na trhu.

Byl pro vás článek přínosný?