Hlavní navigace

Software602 SecuPIX: Fotografie ze smartphonu nezpochybnitelným důkazem

19. 12. 2011

Sdílet

Společnost Software602 uvedla na trh aplikaci Software602 SecuPIX, která umožňuje vytvořit přímo v mobilním zařízení fotografii, o níž bude zřejmé a nezpochybnitelné, že nebyla pořízena ani pozměněna dodatečně. Aplikace je k dispozici pro operační systémy iOS (tedy pro iPhone a iPad) a Android (tedy konkurenční smartphony a tablety).

Software SecuPIX usnadňuje zejména ty situace, kdy je dosud zapotřebí vytvářet protokol nebo jiný obdobný dokument a podepisovat jej svědky. A to zejména při prokazování:

•          stavu elektroměru nebo jiného měřícího zařízení ke konkrétnímu dni,

•          autorství a termínu vzniku kreativního návrhu,

•          stavu vozidla nebo jiného zařízení bezprostředně po havárii,

•          postupu práce na stavbě nebo dodávce investičního celku,

•          že vada na díle nastala před vypršením záruční doby,

•          že bezpečnostní opatření (například montáž zábradlí) nebyly provedeny dodatečně po havárii,

•          kteří lidé se účastnili školení,

…a v mnoha dalších situacích.

S aplikací Software602 SecuPIX stačí k vytvoření nezpochybnitelného důkazu několik vteřin. Uživatel situace vyfotografuje tabletem nebo smartphonem, převede fotografii do formátu PDF a připojí k souboru kvalifikované časové razítko.

 

Kvalifikované časové razítko prokazuje nade vši pochybnost, že:

•          ve fotografii nebyla provedena dodatečná změna,

•          fotografie existovala v termínu a čase vyznačeném na časovém razítku. Tyto údaje jsou odvozeny od hodin v sídle kvalifikované certifikační autority.

Nástroj Software602 SecuPIX využívá kvalifikovaná časová razítka poskytovaná službou SecuStamp.com, která je rovně provozována společností Software602.

„Je to nástroj pro obyčejné lidi, kteří pracují na stavbách, jezdí auty, řeší množství odebrané elektřiny nebo plynu a podobně. Tomu odpovídá i jeho jednoduchost,“ vysvětlil ředitel divize online služeb a mobilních aplikací ve společnosti Software602 Pavel Durdil. „Zároveň je to ukázkový příklad toho, že nejzajímavější přínosy jsou spojeny s těmi aplikacemi, které nepřenášejí mechanicky funkce z notebooků nebo manažerských telefonů předchozích generací, ale využívají specifických možností nových zařízení.“

 

Zdroj: Software602

 

 

Foto: © Cla78 - Fotolia.com

CS24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?