Hlavní navigace

Springtide Ventures pomůže na vyspělé trhy 15-20 začínajícím firmám ze střední Evropy a Izraele

4. 4. 2016

Sdílet

 Autor: © Gorilla - Fotolia.com
Venture kapitálový fond Springtide Ventures se chystá pomoci patnácti až dvaceti společnostem ze střední Evropy a Izraele proniknout na vyspělé trhy v USA a EU. Zároveň hodlá v příštích třech letech do vybraných společností investovat úhrnem 40–60 milionů EUR. Stane se tak jedním z nejvýznamnějších venture capital fondů ve střední Evropě.

„Naše mise spočívá v tom, že pomáháme odvážným podnikatelům budovat významné a perspektivní společnosti. Věříme, že se díky našim investicím podaří vytvářet trvalé hodnoty. Ty jsou založeny na silném partnerství s podnikateli, kterým poskytujeme podporu, jejich obchodními partnery a našimi spolu-investory. Jednotlivé investice by se měly pohybovat mezi 1­–5 miliony EUR,“ uvádí Marek Jablonský, výkonný ředitel Springtide Ventures. Fond typicky aktivně podporuje zakladatele v prvním až druhém roce budování firmy a pomáhá jim pronikat na cílové trhy. Zároveň pro další investiční kola, kterých se také účastní, pomáhá získávat renomované investory v EU a USA.

 

Springtide Ventures se zaměřuje na podporu společností s globálními ambicemi, jejichž služby a produkty jsou založeny na informačních technologiích (IT) nebo s nimi úzce souvisejí, a to především v oblasti digitálního marketingu, geoinformačních systémů, on-line gamingu, IT security a Big data. „Stavíme na našich přirozených výhodách, tedy velikosti a zázemí skupiny KKCG, působení v srdci Evropy, IT expertíze a na zkušenostech s efektivním managementem a vstupem na trh,“ říká Michal Tománek, investiční ředitel KKCG, který je za fond v rámci skupiny zodpovědný. Springtide Ventures je součástí jedné z nejsilnějších investičních skupin ve střední Evropě, KKCG, a.s.

Fond Springtide Ventures dosud podpořil společnosti Cleerio, Geewa, Cloud4com a NejŘemeslníci.cz a intenzivně pracuje na vstupu do dalších projektů v následujících měsících.

Byl pro vás článek přínosný?