Hlavní navigace

Televizní kampaň podporuje zájem o technické vzdělání

11. 12. 2011

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu pomáhá řešit nedostatek technických specialistů na pracovním trhu, tisková konference k tomuto tématu se za účasti ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby uskuteční zítra, 12. prosince.

Ministerstvo průmyslu a obchodu odstartovalo před nedávnem informační kampaň na podporu vzdělávání ve středoškolských průmyslových oborech. Kampaň se sloganem „I řemeslo může být cesta k úspěchu“ míří především na rodiče žáků posledních ročníků základních škol a na mladé lidi ve věku, kdy se rozhodují, jakým směrem se vydají po základní škole. Cílem je reagovat na potřebu firem a přispět ke zvýšení atraktivity technických oborů vzdělávání.

„Z výzkumů, které máme k dispozici, jednoznačně vyplývá, že zvýšení zájmu o technické vzdělávání je jednou ze základních podmínek pro zajištění kvalitních a plně kvalifikovaných zaměstnanců v průmyslových oborech, jejichž nedostatek se stává stále akutnějším problémem našeho pracovního trhu. Tato skutečnost se také negativně projevuje ve schopnosti českých firem uspět v mezinárodní konkurenci na zahraničních trzích," konstatuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

V těchto týdnech vysílá Česká televize dvojici spotů – „Mosty“ a „Turbína“, které jsou k vidění i na YouTube. Součástí kampaně budou i čtyři čtyřicetiminutové diskusní pořady na téma učňovského školství, a to se zaměřením na následující oblasti:

•          učňovské školství u nás a v Evropě,

•          vzdělanostní růst.

•          učni a zaměstnavatelé,

•          evropská legislativa.

Přímé přenosy diskusí s odborníky z oblasti vzdělávání i průmyslu vysílá ČT24 pravidelně vždy v úterý v podvečer. Součástí diskusí je také celkem osm krátkých reportáží z firem, které problematiku lidských zdrojů ve svém oboru aktivně řeší.

Informační kampani předcházel průzkum a analýza potřeb zaměstnavatelů ve vybraných regionech a také regionální workshopy na téma „Potřeby zaměstnavatelů v oblasti rozvoje lidských zdrojů“. Stejný bude také titul závěrečné konference, která se za účasti ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby uskuteční zítra, 12. prosince. Tyto akce Ministerstvo průmyslu a obchodu uskutečňuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky.

Televizní spoty si můžete prohlédnout zde:

http://www.youtube.com/watch?v=itnljrzq-t0

http://www.youtube.com/watch?v=Wei-sLV6eCg

 

Zdroj: MPO

 

Foto: © Kurhan - Fotolia.com