Hlavní navigace

Threedy a Siemens spojují síly na vývoji vizuální počítačové platformy pro imerzní zkušenost

13. 9. 2021

Sdílet

Spolupráce mezi oběma subjekty přináší další rozšíření digitální platformy Sidrive IQ pro systémy pohonů. Autor: Siemens
Systémy pohonů tvoří klíčovou součást průmyslových procesů. Hlavní principy konstrukčních řešení a funkcí jsou obsaženy v digitálním dvojčeti, a proto je vizualizace dat z digitálního modelu v rámci celého životního cyklu systému pohonů klíčovým aspektem všech provozních úloh od spolupráce v oblasti návrhu až po vzdálený servis či odstraňování poruch.

Zavedení rozšířené a virtuální reality v průmyslovém prostředí se může stát hybnou silou produktivity při využívání dat v nejrůznějších oblastech lidské činnosti.

Výsledkem spolupráce mezi společnostmi Threedy a Siemens je další rozšíření digitální platformy Sidrive IQ pro systémy pohonů o možnosti a know-how nabízené vizuální počítačovou platformou instant3Dhub. Díky integraci široké škály funkcí v rámci jednoho uceleného řešení obsahuje Sidrive IQ data z průmyslového internetu věcí a 3D data. Výsledkem je digitální obsah, který zákazníkům pomáhá lépe porozumět systémům pohonů a efektivněji řešit případné problémy.

Zástupci společnosti Siemens k posílení této spolupráce uvedli: „Digitální platformu Sidrive IQ průběžně obohacujeme o nové funkce, které se následně odrážejí i v našich systémech pohonů, řešeních a službách. Kombinace imerzní zkušenosti a možností nabízených průmyslovým internetem věci (IIoT) je důležitým faktorem při komunikaci mezi člověkem a strojem.“

Byl pro vás článek přínosný?