Hlavní navigace

Workshop: Jak zabránit úniku informací

Sdílet

 Autor: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Žijeme v informační době a informace jsou alfou omegou úspěchu. Jak velké informační bohatství vlastní vaše firma? A jak vaše bohatství střežíte?

V rámci workshopu Jak zabránit úniku informací se seznámíte s technologickou prevencí úniku dat, poradíme vám, jak chránit své informace z právního hlediska – jaké zákony ochranu dat upravují, jak postupovat při porušení těchto zákonů např. v rámci outplacementu, a poskytneme vám praktické rady a příklady z praxe.

Workshop se koná dne 6. 11. v hotelu Fusion v Praze.

Program

12:30 – 13:00 registrace, welcome coffee

13:00 – 14:00 Petr Šnajdr, ESET:

Dokážeme najít a pojmenovat možná bezpečnostní rizika?

Existuje několik možností, jak o pracně získaná nebo vytvořená data přijít. Většinu takových situací je již dnes možné eliminovat použitím ověřených produktů a technik zabezpečení. Cílem je minimalizovat rizika, efektivně a rychle řešit případné situace a blokovat hrozby, které přicházejí z okolí. Naprosté většině z nich je totiž možné předejít, nebo alespoň minimalizovat jejich dopad.

14:00 – 14:30 coffee break

14:30 – 15:30 RNDr. Miroslav Šedivý

Ve vystoupení se zaměříme především na implementaci a řízení bezpečnosti z pohledu soudního znalce. Je objektivní skutečností, že přes veškerá opatření vždy může nastat bezpečnostní incident – otázkou pouze je, jaké bude mít následky a zda bude možné se dopátrat příčin a odpovědných pracovníků (a možná i viníků). V případě, že se při zavádění bezpečnosti v IT věnuje určitá pozornost i těm opatřením, která umožňují forenzní přístupy, je situace po incidentu mnohem lepší a umožní lépe nastavit pravidla do budoucnosti. V příspěvku proto budou také probrána opatření, která ulehčují pozdější analýzu, spolu s poukazem na to, co se riskuje jejich zanedbáním.

15:30 – 16:00 diskuse

16:00 – 17:00 ochutnávka soup shots, networking

 

Více informací naleznete na www.enforum.cz

top100