Hlavní navigace

Zlepšit spánek pomáhají špunty do uší. Neobejdou se bez nich ani pracovníci v hlučných provozech

23. 8. 2022

Sdílet

 Autor: Red-Shadow / Shutterstock.com
Zažil to nejeden člověk, že se v noci vůbec nevyspal, protože jeho partner silně chrápal. Je nepříjemné poslouchat hlučný chrapot, který vypadá, jako by někdo řezal dřevo cirkulárkou. Řešením je pochopitelně odstěhovat se ze společné ložnice. Někdy to ale není možné, takže je třeba hledat náhradní řešení. Tím jsou špunty do uší, jež dokážou hluk z okolí zmírnit. Jak fungují a z čeho se vyrábějí?

Jak působí velký hluk na zdraví

Příliš velký hluk je pro lidské organismus nezdravý. Kromě toho, že poškozuje sluch, přispívá i ke zvýšení krevního tlaku a hladiny adrenalinu, stahuje cévy a zrychluje tep. Kdo je pravidelně vystavený působení hlučného prostředí, může to u něho způsobit i problémy s psychikou – podrážděnost, agresivitu, únavu, a dokonce i depresi. Hluk je prostě silným stresorem, před kterým je nutné se účinně chránit. V hlučných průmyslových provozech nošení ochrany uší.

cyber23

Z čeho se vyrábějí ochranné ucpávky do uší

Protože jsou špunty do uší v dlouhodobém kontaktu s pokožkou, je zapotřebí, aby byly vyrobeny z hypoalergenního materiálu. Na jejich výrobu se používá polyuretanová pěna, která má vysokou účinnost tlumení. Záleží i na tvaru špuntů. Oplatí se vybrat kónický tvar, který vykazuje velmi dobré usazení v různě velkých zvukovodech. Vysoký komfort nošení je zaručeno i při dlouhé době použití. Protože jsou špunty do uší vybaveny hladkým povrchem, jsou zároveň odolné vůči nečistotám, které se na nich tolik nezachycují.

Kde špunty do uší koupit

Jestliže se vám nechce chodit nikam do kamenné prodejny, pak je možné ochranu uší nakoupit i na internetu. V internetovém obchodě Hoffmann-group.com je bohatý sortiment, v němž si vybere každý přesně takové špunty, které potřebuje. V nabídce je hned několik značek a typů, které se liší druhem použití i hodnotou SNR.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku