Simona Kijonková představila plány investiční skupiny JSK, která kromě připraveného finančního kapitálu buduje svůj byznys plán na tzv. smart investicích a na know-how úspěšné byznysmenky a jejího týmu. Cílem skupiny je posunout zakladatele k dalším úspěchům. Během následující dekády počítá JSK se vstupy do firem v hodnotě desítek miliard korun a plánuje spolupráci s dalšími investory. Zaměřit se chce na podniky ve střední fázi růstu, které kromě návratnosti přinášejí i společenský přesah. Od desítek dalších investičních společností se JSK odlišuje tím, že se umí podělit o vytvořenou nadhodnotu, a také tím, že firmám nenabízí jen finance, nýbrž i know-how úspěšné podnikatelky, která má zkušenosti s řízením desítek společností, a samozřejmě také dalších zkušených investičních partnerů. Své vstupy do podniků Simona označuje jako „smart investice“. Primárně se soustředí na Evropu a nejblíže jsou jí české projekty.
Josef Šikýř je od září novým servisním ředitelem ve společnosti NTT Czech Republic, která je součástí skupiny NTT DATA. Pozici Senior Director: Services přebírá po Martinu Švamberovi, který odchází do penze. Josef Šikýř měl během své kariéry příležitost podílet se na výstavbě a provozu mobilních i optických sítí, zabýval se IT a síťovou architekturou a transformací, technologickou bezpečností, uváděním nových produktů na trh a realizací několika M&A projektů. Absolvent oboru telekomunikací na FEL ČVUT pracoval ve společnostech Alcatel-Lucent, T-Mobile či CETIN na technických, obchodních a manažerských pozicích.
Divizi Cloud and Security Competence Center Seyforu posiluje Lucie Jahnová. V pozici ředitelky týmu architektů a konzultantů se zaměří na aktuální téma – řešení kybernetické bezpečnosti firem v kontextu směrnice NIS2. Kromě jiného se účastní přípravy nových řešení pro zajištění bezpečnosti velkých společností s využitím AI. Lucie je v oblasti kybernetické bezpečnosti uznávaným odborníkem a své zkušenosti využívá od roku 2021 jako odborný konzultant MPO v oblasti řízení rizik v rámci implementace Národního plánu obnovy. Během posledních deseti let působila jako ředitelka odboru interního auditu a kontroly ve společnosti Czechinvest a jako senior konzultant v BDO Česká republika, kde měla mimo jiné na starosti audity kyberbezpečnosti.
Praha se příští týden stane centrem dění pro odborníky na kybernetickou bezpečnost. Ve dnech 25. až 27. září zde proběhne setkání členů pracovní skupiny TF-CSIRT (Computer Security Incident Response Teams). Organizátorem je GÉANT, sdružení národních výzkumných a vzdělávacích evropských sítí, hostitelem pak sdružení CESNET. Akce se koná při příležitosti 20. výročí napojení bezpečnostního týmu CESNET-CERTS na světovou infrastrukturu bezpečnostních týmů. Je tak i oslavou 20 let budování infrastruktury CERT a CSIRT týmů v České republice, kterých je celkem 67. Setkání TF-CSIRT proběhne formou odborné konference a praktických workshopů. Členové CESNET-CERTS se ve svých přednáškách budou věnovat tématům zaměřeným na sledování provozu sítě, vulnerability management v e-infrastruktuře CESNET nebo bezpečnostní prvky založené na mechanismu honeypotů jako zdroje bezpečnostních událostí. Workshopy se zaměří například na simulace obrany a útoku v malých firmách, praktické využití nástrojů jako Elastic Stack, Artemis či služby eduGAIN.
Moneta přistupuje jako druhá banka na českém trhu k modernímu platebnímu řešení Cvak, které zákazníkům přináší inovativní a pohodlný způsob bezkontaktních plateb. Cílem Cvaku je zaplnit prázdná místa na mapě Česka, kde dosud nebylo možné platit bezhotovostně, a to díky výrazně levnějšímu a přehlednějšímu poplatku pro obchodníky. Dosud mohli klienti Monety, stejně jako klienti ostatních bank, přes Cvak platit prostřednictvím platební karty, Google Pay nebo Apple Pay. Platební řešení Cvak využívá po celé České republice více než 1500 obchodníků, proběhlo přes něj již přes 22 000 plateb a toto číslo dále roste. Obchodníci s Cvakem přijímají bezhotovostní platby jednoduše, bez terminálu a za jediný poplatek 0,8 % z provedené platby.