Hlavní navigace

Buďte pánem svého času ve vlastní firmě

Máte už plné zuby svého současného zaměstnání a toužíte po změně? Možná každý večer projíždíte nabídky portálů s pracovními nabídkami, ale stále nemůžete najít to pravé. V takové situaci může být řešením vlastní podnikání.
25. 10. 2013

Sdílet

(PR článek)

 

S ready made společností podnikáte okamžitě
Ačkoliv je vidina vlastní firmy lákavá, bohužel je v cestě několik překážek. Asi tou největší je nalezení správného oboru, ve kterém se budete realizovat. Jenže i když víte přesně, co chcete dělat a jste si téměř jisti úspěchem, nemáte ještě vyhráno. Další klacek pod nohy vám totiž hodí sám stát v podobě přebujelé byrokracie, především hned v prvním vašem kroku, a to u zakládání společnosti.

V České republice totiž trvá založení společnosti 20 dní, kdy vyřizujete a podáváte různé žádosti a potvrzení. Říkáte si, že to možná nejde rychleji? Bohužel pro obyvatele ČR je možné celou proceduru zvládnout v jiných státech výrazně lépe, rychleji a pohodlněji. Česká republika je totiž až na 140. místě v mezinárodním žebříčku, který mapuje náročnost procesu založení společnosti. Pro porovnání – na prvním místě je Nový Zéland, kde žádost a její vyřízení trvá 1 den a probíhá přes online žádost.

Navzdory české administrativě je však i u nás možné podnikat během jednoho dne, a to díky ready made společnostem, jejichž prodejcem jsou třeba Společnosti pro Vás. Jednoduše řečeno se jedná o koupení již hotové společnosti, která má plně splacený kapitál a nikdy neprovozovala žádnou činnost – prostě byla vytvořena jen za účelem prodeje. Vybrat si lze ze všech možných typů – s.r.o., a.s., SE (evropská společnost) nebo offshore společnost. Ať už si vyberete jakoukoliv, první kroky jménem společnosti můžete začít konat ještě ten den. Nabízí také poskytnutí sídla Praha a .

 

Možná je také asistence se založením vlastní firmy
Jediným problémem ready made společnosti je fakt, že si musíte vybrat z už existujících jmen v nabídce. Pokud toužíte po svém vlastním názvu (značka přece jen dělá velkou část úspěchu firmy), poskytnou vám ve společnostech prodávajících ready made firmy kompletní pomoc se založením společnosti. V takovém případě si sice ušetříte nervy s úřady a papírováním, ale ani vyškolení a zkušení právníci nedokáží zázraky a na vlastní společnost si pak musíte počkat.

Kromě samotné koupě nebo pomocí se založením mohou klienti Společností pro Vás využívat i mnoha služeb, které dokáží výrazně usnadnit fungování firmy. Je to třeba poskytnutí sídla na prestižní adrese v centru Prahy. K poskytnutí sídla Praha nabízí spoustu možností jako např. i pronajmutí zasedačky pro obchodní jednání. Z dalších služeb lze zmínit třeba nominee služby, daňové poradenství či vedení účetnictví.

S ready made společnostmi je start podnikání opravdu snadný. A pokud by vás snad odradila cena, tak si nejdříve spočítejte, kolik času vám zabere celá procedura – čas, který byste jinak mohli věnovat mnohem důležitějším věcem. Třeba tvorbě podnikatelského plánu.