Hlavní navigace

Černobílé fototapety se hodí do každé místnosti a nemusí jít o nostalgii

 Autor: Futurino
Máte rádi černobílé výjevy v různých podobách? Aby ne, vždyť nám často připomínají historii a kousek našeho života.
8. 11. 2019

Sdílet

Stejně tak se čas od času podíváme i na filmy pro pamětníky a zasníme se u snímků, které nás upozorní na to, jak se žilo v minulosti. Moderní černobílé fototapety dokážou zachytit sílu okamžiku často lépe než barevné. Právě proto se podíváme na některé nejznámější motivy, jež rozhodně stojí za to. Třeba i vám se některý z nich zalíbí a pořídíte si fototapetu přímo k vám domů.

 

 

Nekonečná délka vodní plochy

Naším prvním tipem na hodně poutavý motiv je bezesporu fototapeta znázorňující vodní plochu, a to nemalou. Snímek vodní plochy zachycuje molo, které se postupně svažuje do moře. V podstatě není vidět, kde končí. Vytváří se tak krásné zátiší, u něhož se člověk může dokonale zasnít. Velmi poutavé jsou také pohledy na most právě z hladiny řeky či přehrady. Lesknoucí se hladina hraje pestrými odstíny. Ač jsou v černobílé podobě, hra se světlem je unikátní. Především velké mostní konstrukce navržené světoznámými architekty vypadají moc hezky a rozhodně se neztratí jak v ložnici, tak třeba v obývacím pokoji. I vy si můžete představovat, že se na molo posadíte a budete sledovat hladinu moře. Stejně tak lze pozorovat i mosty jako němé svědky času.

 

 

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/style/cerno-bile/

 

Industriální tvář města

Mnozí lidé se rádi podívají i na město jako takové. Především velkoměsta jsou jednoznačně charakterizována velkými domy a industrializací jako takovou. Černobílá fototapeta na zeď umí zachytit mystickou atmosféru jakéhokoli sídliště. Především kombinace různých bytových domů vypadají doslova fantaskně a člověk si při pohledu na ně může představit prakticky cokoli. Mimo samotné domy jsou patrné i detaily v podobě únikových východů, požárních žebříků a jiných záležitostí. Celek je tak maximální kompaktní a vy se budete doslova a do písmene kochat celkovou atmosférou těchto záběrů.

 

https://myloview.cz/

 

Nádherné rysy lidského těla

Už od pravěku si lidé uvědomují, že jejich tělo je jedinečné a stojí za to si ho hýčkat. Samozřejmě nemohou chybět ani pohledy na něj, které jsou neskutečně zajímavé, a to z mnoha různých úhlů. Především akty zdobí místnosti naprosto dokonale. V ložnici akt skvěle zapadne do již tak intimního prostředí. Nemusí přitom znázorňovat nic vulgárního. V černobílé podobě v podstatě stíny znázorní a ještě více zdůrazní kontury těla a vy se budete moci kochat pohledem na něj.

 

 

Skica v černobílé formě

Mezi nádherné černobílé fototapety patří i takové, které spíše představují jakousi skicu daného prostředí. Těchto variací není třeba se nijak obávat. Dokážou jenom naznačovat, takže si člověk může podobně jako u abstrakcí domýšlet fakticky cokoli. Moc hezká jsou hlavně jemná znázornění krajiny a měst.

 

 

Abstrakce pro dokonalé zasnění

Člověk se dokáže zasnít prakticky vždycky. Mnohem lépe se ovšem fantazie dokáže aktivizovat při nějakém zajímavém podnětu. Typickým příkladem jsou nejrůznější abstrakce. Nikdy nevíte, co všechno se skrývá za určitými či naopak neurčitými tvary či barvami. My se zaměříme spíše na ony tvary v černobílém provedení. Velká černobílá tapeta s poutavým motivem dokáže i s vaší fantazií doslova a do písmene divy. A jaké motivy se objevují nejčastěji? V první řadě je zapotřebí jmenovat geometrické tvary. Výborné jsou hlavně krychle, kvádry a jiné prostorové objekty. Svět 3D je fakticky nekonečný, což nám ostatně ukazuje i obyčejný Minecraft. Výborné jsou ale také kruhové variace. A co teprve elipsy a jiné objekty mající spíše kulatý tvar? Vše vypadá perfektně. Barevně se dá všechno dokonale skloubit i v případě, že budete mít k dispozici pouze bílou a černou. Odstíny šedé obě dvě tradiční barvy dokonale doplní. Hra stínů se stane vaší ložnici zcela reálnou a vy budete nuceni se zasnít kdykoli, když se na tapetu delší dobu zadíváte. Vynikající jsou i abstrakce připomínající tunel nebo nějakou cestu mířící kam jinam než do neznáma. Představit si konkrétní cíl už budete muset jen vy sami, což může být velmi zábavné. Nemyslíte?