Hlavní navigace

Hledání práce v době koronaviru? Aneb nemusí to být tak těžké, jak si myslíte

 Autor: {Pixel-Shot} / Shutterstock.com
Čemu je vhodné se v dnešní době věnovat? A co naopak nepřinese žádný užitek?
25. 9. 2020

Sdílet

Dnešní doba přeje lidem, kteří na sobě pracují a rozhodně nic nevzdávají. Poradíme vám, jak si získat náskok oproti konkurenci. Čemu je vhodné se v dnešní době věnovat? A co naopak nepřinese žádný užitek?

 

Životopis a motivační dopis je základ

Ještě nemáte zpracovaný bezchybný životopis, a dokonce jste si ještě nezkusili napsat několik motivačních dopisů? Možná byste měli začít hned teď. Kromě toho, že si můžete vytvořit životopis přesně podle požadavků personalistů, si prohlédněte také jak se píše motivační dopis vzor. Ten je dobré projít několikrát – a podle něj si vytvořit několik svých vlastních, které se budou hodit pro vámi požadovanou pozici.

Zvýšení kvalifikace je velká výhoda

Personalisty většinou zajímá, jak jste využili čas během krizových měsíců. Kdo na sobě začíná sám pracovat, má jasnou výhodu. Například online kurz angličtiny je výborná možnost, jak mít nové znalosti a užitečnou položku ve vašem životopise. Učit se můžete kvalitně a odkudkoliv, zpětná vazba od učitele je nezbytná pro pravidelný pokrok ve vašich znalostech. Nemusíte nikam chodit, a přesto si zdokonalíte cizí jazyk na profesionální úrovni.

 

Věnujte se smysluplným věcem

Asi vás nepřekvapí informace, že na sociálních sítích si své renomé nezvýšíte. Místo ztrácení času na platformách, co vás nikam neposunou, se raději věnujte vzdělání. Pohodlný stůl a kvalitní kancelářská židle vám doma naprosto postačí k tomu, abyste začali jakékoliv online školení v novém oboru. Z pohodlí vašeho domova se můžete naučit programovat, vytvářet webové stránky nebo třeba šít a plést. Věnujte se pouze činnostem, které vaši kvalifikaci zlepší.

V dnešní době je více než kdy jindy potřeba nepodléhat panice a neusnout na vavřínech. Dělejte každý den malé kroky ke svému zdokonalení. Práce na sobě se vám vyplatí.