Hlavní navigace

Jak na financování bydlení

 Autor: Lundea
Získat úvěr na pořízení vlastního bydlení není nic těžkého. Pokud nedosáhnete na klasickou bankovní hypotéku, pak můžete oslovit některého nebankovního věřitele.
2. 11. 2021

Sdílet

Jestliže jsou vaše finanční možnosti spíše omezené, pak pořízení vlastního bydlení bude v současné době docela problém. A to zejména z toho důvodu, že podle posledních průzkumů portálu Lundea jsou domy i byty zase o desítky procent dražší. Tento problém může pomoci vyřešit půjčka nebo vhodný úvěr. 

Spotřebitelské úvěry se dají rozdělit na dvě skupiny.

  1. Jednou z nich je půjčka se zástavou

  2. Druhým řešením by mohl být úvěr ze stavebního spoření. 

Spočítat si výdaje spojené s úvěrem, je velice snadné. Na internetu jsou uvedeny webové nástroje, které vám s tím pomohou. Jednou z možností je kalkulačka stavebního spoření. Na podobném principu je nastavena i hypoteční kalkulačka Finanční Patron. Půjčka se také může vybírat podle poskytovatele. 

  • Pro klasickou hypotéku je vhodnější některá banka. 

  • Pokud z jakéhokoliv důvodu bankovní hypotéka nevyhovuje nebo na ni nedosáhnete, pak je k dispozici celá řada nebankovních věřitelů. 

Nebankovní půjčky mají jednoduché vyřízení

Nebankovní půjčka je produktem, který se vyskytuje v mnoha různých podobách. Jedno mají ale většinou společné. Jejich vyřízení je mnohem snazší a rychlejší nežli bankovní úvěry. Získat můžete několik set korun i několika milionové částky. Záleží na tom, který produkt si zvolíte. V případě, že nastala nečekaná situace a je zapotřebí pouze překlenout dobu do další výplaty, je vhodná takzvaná rychlá půjčka nebo přímo půjčka do výplaty

  • Další věc, kterou mají nebankovní půjčky společnou, je tolerance některých „nedostatků“, které jsou na straně klienta.

  • Může se jednat například o záznamy v registrech dlužníků nebo neschopnost doložit příjmy obvyklým způsobem. 

Nebankovní půjčky si proto pořizují klienti, kteří mají své příjmy například z pronájmů. S vyřízením půjčky nemají také problém například lidé na rodičovské dovolené nebo žadatelé v důchodovém věku. Pokud jsou podmínky klienta ztížené, je nutné počítat s tím, že se to odrazí na výši úrokové sazby.