Hlavní navigace

Klub zlepšování pro finanční ředitele

 Autor: © Andres Rodriguez - Fotolia.com
Aby bylo vzdělávání efektivní, je třeba neustále hledat nové způsoby a metody, které povedou k opravdu reálným a hmatatelným výsledkům.
31. 1. 2014

Sdílet

(PR článek)

Firma Centrum andragogiky se této problematice věnuje dlouhodobě a systematicky. Jedním ze směrů, který se ukázal jako velmi funkční, je připravit klientům adekvátní prostor pro sdílení a předávání zkušeností. A právě proto vzniknul Klub zlepšování.

Klub zlepšování se zaměřuje také na finanční ředitele, a vy si ho můžete právě teď přijít vyzkoušet. Aktuálně připravujeme kulatý stůl na téma Práce s náklady a projekty – umíme to?

Centrum androgogiky - Klub zlepšováníPřijměte pozvání a pojďte s kolegy s ostatních firem diskutovat o sledování nákladů, hodnocení projektů a hlavně o tom, jak tyto a další procesy zlepšovat!

„Náš klub nechceme dělat jako posezení u sklenky. Vždy máme konkrétní téma, které chceme zlepšit, setkáváme se u kulatého stolu a diskutujeme o tom, jak se můžeme posunout o krok dál. To je hlavní myšlenka – Klub zlepšování nechce něco od základů měnit, chceme se postupně, ale zato neustále zlepšovat,“ vysvětluje zakladatelka klubu a majitelka společností Centrum andragogiky a Centrum zlepšování, PhDr. Marie Jírů.

Podstatou Klubu zlepšování je informovat manažery z jednotlivých oblastí (finanční, personální, obchodní, výrobní…) o nástrojích a metodách umožňujících nejen čelit úspěšně dopadům krize či recese, ale i rozvíjet své zaměstnance ku prospěchu celé firmy.

Jelikož proces informování probíhá prostřednictvím setkávání manažerů z různých oborů formou kulatých stolů a workshopů, vzniká trojí přidaná hodnota:

  1. Manažeři získají potřebné informace o konkrétním tématu a různých nástrojích a metodách (zejména např. kontinuální zlepšování, zamezení plýtvání, optimalizace procesů apod.).
  2. Vzájemně konzultují své postřehy, problémy a zkušenosti s jejich řešením (diskuse nad případovými studiemi z praxe účastníků).
  3. V rámci interaktivní moderované diskuse se podílejí na vylepšování předmětných nástrojů a metod (zpětná vazba a vyhodnocení).

 

Klub zlepšování byl v roce 2013 za svůj inovativní přístup ke vzdělávání oceněn Grantovým programem Asociace malých a středních podniků. – www.centrumandragogiky.cz/cenite-si-naseho-zlepsovani/