Hlavní navigace

Software od výroby po sklad

 Autor: Asseco Solutions
Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh byl zajímavý v mnoha směrech. Pro návštěvníky, kteří se zajímají o IT však asi především díky možnosti vidět přímo v akci myšlenky aktuálního trendu Industry 4.0. byly představeny v rámci expozice HELIOS Packaging Live. Na rozdíl od minulých ročníků veletrhu, kde bylo linku také možno spatřit, tu letošní – na důkaz toho, že informační technologie doslova vládnou světem, i tím strojařským - doprovázela novinka: aktivní zastřešení softwarovým řešením. Každý úsek balicí linky zde měl paralelu ve sledování a vyhodnocování v informačním systému.
23. 11. 2015

Sdílet

Informační systém však není jediný, neměnný celek. Skládá se vždy z mnoha jednotlivých softwarových řešení, modulů a funkcionalit, které vzájemně navazují, doplňují se a společně tvoří sofistikovaný elektronický „organismus“.  Jeho jednotlivé součásti však nemusí nutně pocházet z dílny jediné softwarové firmy. V rámci balicí linky na MSV se tak potkala čtyři řešení od čtyř různých partnerů systémů HELIOS.

 

Jedním z nich bylo i řešení pro úzké napojení výroby a balicího procesu na skladové systémy. Současným trendem je totiž řízení a optimalizace skladů pomocí WMS (Warehouse Management System). Tento systém, jehož dodavatelem je partnerská společnost Gatema, je přímo integrován se systémem HELIOS.

 

V rámci řešení balicí linky se pomocí WMS zajišťuje řízené zaskladnění jednotlivých palet s výrobky. Celý proces je plně automatizován, řídí práci skladníka a určuje, na kterou lokaci musí zboží umístit.

 

V rámci celého procesu se sledují jednotlivé šarže výrobků, exspirace a další důležité údaje. Součástí řešení je také možnost v kterémkoliv okamžiku vyhodnotit aktuální stav přebírání zboží do skladu.

 

 

Vyhodnocení práce skladníků, sledování jejich produktivity a jiné reporty, které jsou součástí řešení, lze mimo jiné také zobrazovat na smartphonech jednotlivých odpovědných zaměstnanců.

 

V okamžiku zaskladnění hotových výrobků určených přímo pro konkrétního odběratele je na tuto skutečnost upozorněn dispečer skladu, který může zajistit přímo v WMS vyskladnění objednávky k odběrateli.

 

Jak vám informační systémy HELIOS mohou pomoci zefektivnit řízení skladů, se můžete podívat na videu.