Hlavní navigace

V čem je pro finančního poradce výhodnější brokerpool oproti MLM?

 Autor: © Tijana - Fotolia.com
Sníte o kariéře úspěšného finančního poradce, ale tušíte, že vám v začátcích přijde vhod zázemí zavedené společnosti?
14. 8. 2019

Sdílet

Sníte o kariéře úspěšného finančního poradce, ale tušíte, že vám v začátcích přijde vhod zázemí zavedené společnosti, která vám zajistí potřebný servis, postará se o legislativu a další nepříjemné, leč důležité záležitosti? Než se „upíšete“ některé z poradenských společností fungujících na klasickém MLM modelu, zvažte další možnost – brokerpool.

 

Co je brokerpool?

 

Začít s finančním poradenstvím pod tak taktovkou společnosti na MLM systému nemusí být chyba – nováček v ní může nabrat spoustu cenných zkušeností. V obecné rovině však brokerpool nabízí mnohem více výhod, které v konečném důsledku znamenají svobodnější podnikání.

 

Označení brokerpool se používá pro servisní společnosti, které zastřešují finanční poradce – jednotlivce i poradenské firmy. Brokerpooly jim poskytují komplexní servis a podporu, díky čemuž mohou výrazně snížit provozní náklady a ušetřit čas. Oproti MLM společnostem však mají vysokou míru svobody.

 

Budování silné značky vs. jeden z mnoha

 

Zatímco v MLM spadnete mezi tisíce dalších bezejmenných poradců, brokerpool vám usnadní budování vlastního brandu. Budete kopat sami za sebe a v případě odchodu k jiné servisní společnosti si s sebou vezmete i klienty. Něco takového je při práci pro MLM společnost nepřípustné – po celou dobu vás budou omezovat interní předpisy a leckdy i nesmyslné požadavky ze strany vedení.

 

K nevýhodám MLM společností patří i nevalná pověst, za kterou mohou podvodníci a nesolidní finanční poradci, kterým jde o provizi na úkor spokojených klientů. Tito lidé na vás mohou vrhat špatné světlo, což se v poolu stát nemůže.

 

Provize pro vás, ne pro nezúčastněné

 

K nesporným výhodám finančního poradenství pod křídly brokerpoolu patří vysoká provize. V MLM se o peníze dělíte s mezičlánky, v poolu nikoliv. Zaplatíte pouze férovou částku za profesionální zázemí a špičkové služby. Poměr ceny a výkonu je bezkonkurenční.