Hlavní navigace

Cloud – umíte využívat jeho možnosti?

 Autor: © rangizzz - Fotolia.com
Moderní pojem ve světě informačních technologií, to je cloud. Ačkoliv zatím není zcela běžnou součástí IT vybavení firem, manažerům a vedoucím pracovníkům dokáže podstatným způsobem usnadnit práci. Přečtěte si, co všechno zvládne a jaké jsou jeho hlavní výhody.
12. 8. 2013

Sdílet

(PR článek)

 

Síla spočívá v jednoduchosti

Co zvedá oblibu cloudu na všech frontách? Je to především jedinečná příležitost, jak ušetřit za provoz informačních a komunikačních technologií ve firmě.

Už nemusíte investovat do hardware zařízení, datových uložišť a serverů. Jejich funkci tento informační systém bez potíží zastane. Veškerá data a procesy můžete řídit a vést odkudkoli a kdykoli. Potřebujete jen připojení k internetu. Zároveň vám cloud poskytne dostatečný prostor a maximální flexibilitu pro další rozvoj IT technologií.

 

Vlastnosti, které cloud řadí mezi favority

Mezi další výhody cloud řešení pak bezesporu patří vysoká míra přizpůsobivosti výkonu systému. Jinými slovy – vždy máte přesně takový IT výkon, jaký právě potřebujete pro plynulý chod vaší společnosti.

Navíc s cloudem nezůstanete nikdy ani o krok pozadu za svou konkurencí. Naopak! Veškerý software a další technologie budete moci vždy využívat v té nejaktuálnější a nejvýkonnější verzi. Samozřejmostí je také precizní zabezpečení vašich dat. Profesionální dodavatel cloudu je vždy schopen zajistit jak absolutní bezpečnost vašich dat, tak i informační infrastruktury.

 

Využívejte jen to, co skutečně potřebujete

Krom již zmiňované škálovatelnosti výkonu můžete moderní informační systémy specifikovat i v rámci využívaných a z vašeho hlediska také využitelných služeb. Cloud funguje v rámci 3 různých služeb – SAAS, PAAS a IAAS.

V rámci SAAS plně využíváte zvolený software, avšak nekupujete jej. Hlavní výhodou jsou přesně měřitelné náklady.
Službou PAAS si pronajímáte vybranou platformu, díky níž máte k dispozici širokou škálu aplikací.
IAAS neboli „infrastruktura jako výkon“ představuje pronájem výkonu. Procesy a úkony si pak už nastavujete pouze na základě vašich potřeb, bez omezení.