Hlavní navigace

Víc, než jen odměna za práci

 Autor: © B. and E. Dudzinscy - Fotolia.com
Zaměstnanecké benefity představují jednu z několika málo možností, jak motivovat zaměstnance, prohlubovat jejich loajalitu a zároveň mít kontrolu nad mzdovými náklady.
27. 6. 2014

Sdílet

(PR článek)

 

„Z čistě ekonomického hlediska jde zejména o úsporu v odvodech a daňovém zatížení pracovního místa. Zároveň jde ale o maximalizaci efektivního vynakládání finančních prostředků na lidské zdroje a jejich současnou motivaci k lepším výsledkům“ přibližuje výhody benefitních programů obchodní ředitel Chèque Déjeuner Petr Pacas a dodává:  „V našem portfoliu máme komplexní řadu volnočasových poukázek a dárkových kuponů, které splňují požadavky na moderní nástroj k vytvoření funkčního a přitom maximálně úsporného benefitního systému.“

 

STRAVENKY

Jak podpořit kvalitní stravování zaměstnanců?

„Stravenky jsou obecně nejpopulárnější forma benefitu,. Jedná se o jednoduchý  a moderní nástroj, který podporuje řešení  závodního stravování  s výhodou výběru restaurace či jiného zařízení  dle zvyků a potřeb zaměstnanců ,“ představuje tento nejrozšířenější benefit Petr Pacas. Provozovny, které stravenky Chèque Déjeuner přijímají, jsou dnes po celé republice a jejich počet každým dnem roste. Úspora mzdových nákladů zavedením stravenek je skutečně výrazná a klienti, kteří je do svého firemního systému zavedli, tuto výhodnost potvrzují.

 

VOLNOČASOVÉ POUKÁZKY

Jak řešit příspěvek pro načerpání sil, energie a další motivace?

Obchodní ředitel Chèque Déjeuner firmám kromě stravenek nabízí Unišek, Unišek+, Unišek FKSP a Šek dovolená.  „Tyto naše benefity mají jedno společné – jejich hodnota se nesnižuje o srážky ze mzdy ani odvody. Zaměstnanec tak dostává od firmy plnou hodnotu.“  Unišek najde uplatnění v oblasti sportu, kultury, vzdělání a zdravotní péče. Unišek + nabízí navíc možnost úhrady za cestování, ubytování a rekreační pobyty. U těchto poukázek je úspora oproti výplatě do mzdy 36% a čerpání v rámci roku je bez limitu. Unišek FKSP je pak primárně určen na čerpání odměn z Fondu kulturních a sociálních potřeb. Šek dovolená lze využít na úhradu tuzemských i zahraničních dovolených, různých druhů rekreačních služeb či ubytování. Maximální výše u tohoto typu odměny je až 20 000 korun ročně na zaměstnance.

 

DÁRKOVÉ POUKÁZKY

Existuje i hodnotná odměna šitá na míru osobnosti zaměstnance či obchodního partnera?

 „Pokud je třeba poukázek, které mají sloužit jako odměna nebo dar, ideálním prostředkem jsou šeky Cadhoc. Jejich výhodou je široká škála zboží a služeb u tisíců našich smluvních partnerů. Celková hodnota daru na jednoho zaměstnance a rok může činit až 2.000 korun. Úspora nákladů může být až ve výši 36 %,“ uvádí k poslednímu představovanému benefitu Chèque Déjeuner Petr Pacas. Motivace zaměstnanců, obchodních zástupců či obchodních partnerů přináší firmám ve svém důsledku pozitivní výsledky a podporuje jejich další rozvoj. Ve spojení s úsporami nákladů a s jednoduchým řešením je to odměna dvojnásobná. Pro firmu i pro obdarované.