Hlavní navigace

Finanční transakce budou možné přímo v aplikaci Gmail

16. 3. 2017

Sdílet

Novinka, která umožňuje jednoduché umístění plateb do přílohy ke zprávám v Gmailu, je nyní k dispozici pro Android v obchodě Play Store.

 

Ačkoliv je tato funkce dostupná pro webového klienta Gmailu už několik let, u androidové aplikace je to něco jiného. Navíc nejde o funkci omezenou na vaše kontakty, které mají adresy na Gmailu; dokonce není ani třeba, aby měl příjemce aplikaci Google Wallet. Jak vysvětluje Google, „příjemci jsou schopni přijímat nebo požadovat peníze přímo ze samotného e-mailu – aniž by museli instalovat jinou platební aplikaci. Přijaté peníze navíc mohou přesměrovat přímo na svůj bankovní účet. Ať tak či onak, je to pro obě strany zcela zdarma.“

 

Pro využití nové funkce stačí poklepat na ikonku svorky, jako byste přikládali soubor, a zde uvidíte dvě nové možnosti – poslat peníze a požádat o peníze. Poklepejte na tu, kterou chcete, a můžete si zvolit částku, zdroj platby, a napsat poznámku, která se následně přiloží k tělu vaší zprávy. Pak zprávu odešlete jako obvykle. Příjemce pak prostě klikne na odkaz „získat peníze,“ čímž finance přenesete přímo na váš účet Google Wallet. (Pokud účet nemáte, musíte projít přihlašovacím procesem.)

 

Funkce je prozatím dostupná jen v americké verzi aplikace Gmail pro Android, nicméně to je nejspíše způsobeno prozatímní podporou pouze amerického dolaru. Je pravděpodobné (byť Google to zatím nepotvrdil), že se novinka dostane také do mezinárodní verze aplikace, jenom co začne podporovat i jiné měny. O aplikaci pro iOS nebo jinou mobilní platformu ovšem prozatím netušíme.

 

Zdroj: CIO.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?