Hlavní navigace

Krátce

30. 11. 
Čerstvě oceněná firma za největší potenciál v Česku ACTUM Digital pokračuje v posilování týmu

Česká technologická agentura ACTUM Digital pokračuje v transformaci spojené s náborem významných profesionálů v oboru. Vedle rozšiřování týmu o seniorní IT experty získala i novou HR posilu do čela personálního týmu – Štěpána Lukeše. Ten zde zúročí předchozí bohaté zkušenosti z nadnárodních firem, naposledy působil deset let ve společnosti IBM. ACTUM Digital tak potvrzuje, že cílí i na historicky nejvyšší tržby a tempo růstu hodlá nadále zvyšovat. O tom svědčí právě i nově získaná Cena za největší potenciál.

29. 11. 
Ženy na trhu IT specialistů trumfují muže

Ženy si jsou stále víc vědomé své hodnoty. Nebojí se říct si o vyšší výplatu a zpravidla ji i dostanou. „Ženy zajímající se o pracovní pozici ve srovnání s mužem se stejnou praxí řeknou o stejně nebo více peněz. Všechny, které jsme umísťovali, práci za požadovaných podmínek dostaly,“ říká Kateřina Csirková, koordinátorka externích projektů IT společnosti Integra EMEA. „Většinou šlo o zahraniční společnosti, kde rovné podmínky mužů a žen dávno nejsou jen na papíře.“ Ženy se často hlásí na pozice systémových analytiků, software manažerů, manažerů kvality, manuálních testerů nebo agilních koučů. Podle Integry byly požadavky kandidátek na odměnu asi o čtrnáct procent vyšší, rozpětí bylo od šesti do dvaceti procent. „Ženy nevynikají na vývojářských místech, ale v manažerských rolích. Ty vyžadují schopnosti komunikace, vyjadřování, prezentace a organizace, a tyto soft skills jsou typické právě pro ženy.“

28. 11. 
Plánujete i vy vánoční večírek pro své zaměstnance?

Po dvou letech covidových restrikcí a nucených home office, kdy bylo žádoucí se kolegům co nejvíce vyhýbat, se většina lidí těší, že se konečně se spolupracovníky potkají na vánočním večírku. A zdá se, že navzdory extrémně drahým energiím a vysoké inflaci se jim jejich přání splní. Více než 80 procent firem totiž firemní večírky v prosinci pořádat bude. Vyplývá to z průzkumu, který pro Sodexo Benefity zpracovala v listopadu agentura Ipsos. „Je to pochopitelné, není možné pořád věci odkládat až na někdy. Myslím, že dříve nebo později se stejně budeme muset všichni smířit s tím, že to, co se nyní děje, je dost možná nový normál. Člověk je tvor společenský a interakce s jinými lidmi potřebuje,“ říká Martina Machová, HR ředitelka společnosti Sodexo Benefity. „Většina firem si navíc teambuildingové akce a různé eventy musela v časech epidemie opakovaně odepřít, takže potřeba sejít se je o to větší.“ Večírky se budou konat především v malých a středně velkých firmách – plánují je více než tři čtvrtiny společností do dvě stě padesáti zaměstnanců.

25. 11. 
Komentář k aktuálním výsledkům konjunkturálního průzkumu ČSÚ za listopad

Jak vidí aktuální výsledky průzkumu pro podnikatele Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic: „Pokles důvěry na straně podnikatelů je dán zejména extrémní nejistotou na straně dodávek energií a materiálu, méně pak poklesem poptávky. V energeticky náročných oborech přibývá firem, které zvažují ve střednědobém horizontu omezení či dokonce pozastavení výroby, často spojené s propouštěním.“ Součástí komentářů je i hodnocení názorů spotřebitelů: „I přes mírné zlepšení indexu důvěry je mezi spotřebiteli cítit napětí z nejistého budoucího vývoje, který může v nejbližších měsících vést k růstu nezaměstnanosti.“ Už nyní dochází například k pozastavení náboru na volné pozice, které nepatří k těm naprosto klíčovým. „Je pravděpodobné, že k dalšímu zhoršení sentimentu dojde na začátku příštího roku, kdy řadě domácností končí fixace energií a budou informovány o nových cenících.“

24. 11. 
Jeden z nejefektivnějších prostředků ochrany Acronis Cyber Protect Cloud přidává nástroje automatizace a strojové inteligence

Poskytovatelé služeb mohou eliminovat rutinní práce a zaměřit se na úkoly s vyšší hodnotou. Acronis představil aktualizace své platformy Acronis Cyber Protect Cloud ve formě nových automatizačních nástrojů v produktu Advanced Automation a inovativních prvků strojové inteligence (MI) v rámci řešení Advanced Management. Obě pomohou poskytovatelům MSP služeb zjednodušit svou práci, zaměřit se na aktivity přinášející vyšší hodnotu, a nabízet nástroje nezbytné k zabezpečení zákaznických systémů, dat, aplikací. S novým balíčkem Advanced Automation získají MSP poskytovatelé vyšší úroveň automatizace s možností integrovat zákaznické back-office funkce se službami Acronis. Nové funkce zahrnují automatizaci vyúčtování služeb, sledování a reportování SLA, podporu ticketovacího systému, automatizované určování účtovatelného a neúčtovatelného času, reportování provozní výkonnosti a ziskovosti, centralizované řízení z konzole Acronis i další vymoženosti.

23. 11. 
Renata Šolcová marketingovou manažerkou TCL pro střední a východní Evropu

Renata Šolcová bude v daném regionu řídit aktivity ATL i BTL, konkrétně nastavení marketingové a retail-marketingové strategie, včetně posílení a prezentace značky TCL na vybraných trzích. Spolu se svým týmem se zaměří na public a media relations, sponzoring (zejména sportovní), retail management a partnerské marketingové aktivity. Renata nastoupila do společnosti TCL Electronics po předchozí práci pro značku Samsung, kde zodpovídala za retail marketing. Předtím pracovala jako brand manažerka, respektive trade marketing manažerka, u společností Bongrain, Bell nebo Nutricia.

22. 11. 
Jaroslav Malina posiluje Publicis Groupe a povede její komunikační divizi.

Jaroslav Malina vede od listopadu jako Chief Communications Officer komunikační divizi Publicis Groupe. Tu tvoří agentury Leo Burnett, Saatchi & Saatchi a MSL, které se specializují na kreativu, tvorbu obsahu, PR a influencer marketing. Do Publicis Groupe přichází z reklamní agentury McCann Prague, ve které působil na různých pozicích víc než 12 let. V Publicis Groupe bude Malina pokračovat v rozvoji modelu Power of One, dlouhodobé strategie založené na poskytování integrovaných řešení napříč marketingovými disciplínami. Komunikační divize je jedním ze tří pilířů Publicis Groupe. Zbylé dva se specializují na nákup a plánování médií a digitální transformaci. Jako člen boardu bude Malina úzce spolupracovat se všemi částmi skupiny.

21. 11. 
Na 300 zástupců českých firem diskutovalo s byznysovými odborníky na téma exportních výzev

Agentura na podporu obchodu CzechTrade uspořádala pro české firmy podzimní konferenci s názvem Future of Export Summit 2022, který se konal v multifunkčních prostorech Cubex Centrum Praha. Na 300 účastníků poslouchalo diskuzi s odborníky z českých exportně orientovaných společností, jako je například Petrof, Wikow Industry nebo Plzeňský Prazdroj. Na závěr se účastníci mohli se svými otázkami zapojovat do diskuzních bloků na témata dnešní doby, jako je udržitelnost v podnikání, specifika vybraných teritorií nebo digitalizace.

18. 11. 
Veracode a Accion Labs zakládají nové inženýrské centrum v Praze, které zaměstná přes stovku lidí

Společnosti Accion Labs, poskytovatel komplexních inženýrských služeb a softwarového poradenství, a Veracode, poskytovatel řešení pro testování bezpečnosti aplikací, oznámily partnerství a vybudují nové inženýrské centrum Veracode v Evropě, v Praze. Výsledkem spolupráce bude větší schopnost společnosti Veracode dodávat vysoce kvalitní bezpečnostní řešení nové generace využitím rozšířené globální podpory. Nové centrum umožní rozšíření možností společnosti v oblasti výzkumu a vývoje v Evropě. Zároveň zajistí vyšší efektivitu, rychlost vývoje a v neposlední řadě inovaci produktů.

16. 11. 
Skupina ABRA se stala 100% vlastníkem společnosti Inekon Systems

Skupina ABRA, jež vznikla spojením hráče na trhu firemních informačních systémů ABRA Software a investiční skupiny Elvaston Capital, získala do své skupiny společnost Inekon Systems. Ta je úspěšná mj. v oblasti podpory firemního plánování, controllingu, reportingu a oblasti BI. „Chceme spojovat kvalitní firmy se silnými týmy a lídry, kteří chtějí zhodnotit špičková softwarová řešení a úspěšně se etablovat na západních trzích jako dodavatel plnohodnotných řešení. A Inekon Systems je jednou z nich,“ říká Jaroslav Řasa (na obrázku vpravo), předseda představenstva ABRA Software. „Na společnosti Inekon System nás zaujalo to, jak přistupují k vývoji svého produktu. Cíl není pouze ve vyvinutí dalšího nástroje pro reportování, ale nabídnout vrcholovým manažerům možnost, jak propojit vize a cíle společnosti s jejím reálným fungováním a dát jim nástroj, jež je schopen vyhodnotit, zda dílčí kroky vedou k jejich naplňování. A to je unikátní.“

15. 11. 
Red Hat a Intel spolupracují na inovacích v oblasti edge computingu pro systémy Průmyslu 4.0

Organizace se potýkají s rostoucím objemem dat z různých strojů i zařízení a senzorů internetu věcí, která musí dešifrovat a použít k efektivnímu běhu inteligentních podnikových operací. Fenomén je jádrem revoluce Průmyslu 4.0, kdy se organizace obracejí k digitálním technologiím založeným na datech, aby změnily způsoby, jakými vyvíjejí, vyrábějí a dodávají produkty. Provoz na okrajích sítě musí organizace uvolnit a využít rozsáhlá data, což vyžaduje strategii pro hybridní cloud založenou na otevřených a propojených systémech, od datového centra přes okraj sítě až po cloud, aby bylo možné získat užitečné poznatky a skutečné obchodní výsledky. Edge computing je rozšířením otevřeného hybridního cloudu. Založením společně podporovaných laboratoří a inovačních center chtějí společnosti Red Hat a Intel pomoci organizacím vyvíjet řešení a aplikace založené na datech, které budou podporovat kontejnerizované hybridní cloudové úlohy a posílí průmyslový ekosystém o udržitelnější provoz a větší flexibilitu.

14. 11. 
Tři čtvrtiny zákazníků nenakoupí u firmy, která nechrání jejich data

Spotřebitelé se stále více zajímají o to, jak společnosti nakládají s jejich osobními údaji, respektive jak jsou jejich data chráněna před zneužitím. Podle celosvětového průzkumu společnosti Cisco Consumer Privacy Survey roste počet lidí, kteří ochranu svého soukromí a osobních dat aktivně sledují. Od firem, které špatně nakládají s osobními daty, nekoupí jejich produkty. A neváhají vyměnit třeba internetového providera nebo mobilního operátora.

11. 11. 
Eaton přináší akvizici značky Tripp Lite do Evropy, Afriky a na Střední východ

Společnost Eaton, která se zabývá inteligentním řízením energie, převzala v roce 2021 renomovanou americkou společnost Tripp Lite a v současné době pracuje na začlenění výrobků této značky do svého portfolia pro zákazníky v Evropě, v Africe a na Středním východě. Veškeré aktivity jsou součástí strategie společnosti zaměřit se globální trh s konektivitou, který má hodnotu více než 9 miliard dolarů. Převzetí Trip Lite přineslo společnosti Eaton značné rozšíření produktového portfolia, spolu s pokročilejšími schopnostmi pro podporu distribuovaných IT a edge computing aplikací.

10. 11. 
Magda Mohelová šéfkou markentingové komunikace Madmonq

Český startup Madmonq, výrobce unikátních přírodních doplňků stravy pro hráče esportu i rekreační gamery, posiluje komunikaci a marketingový tým. Na pozici Head of Marketing Communication nastupuje Magdaléna Mohelová, která přichází z CZC.cz. Pod vedením Petry Jankovičové, která před čtyřmi měsíci nastoupila jako CMO, bude spolupracovat s agenturním tandemem FYI Prague a jeho divizí FYIdentity, které budou Madmonq pomáhat s mediální komunikací a profilací. V příštím roce se chce Madmonq, kromě pokračování v produktové komunikaci a spolupráci s influencery na domácím trhu, zaměřit i na další zahraniční expanzi.

9. 11. 
ČSOB společně s univerzitami spouští Start it @UNI

Start it @UNI je nový program spolupráce ČSOB (akcelerátoru Start it @ČSOB) s inkubátory vybraných českých vysokých škol, který pomůže urychlit a zefektivnit podporu a rozvoj startupů v České republice a posílit jejich šance k úspěchu na trhu. Za projektem Start it @UNI vedle ČSOB stojí i Vysoká škola ekonomická v Praze nebo Česká zemědělská univerzita v Praze. „Česká ekonomika musí projít zásadní proměnou – musí být více inovativní a produktivní s větším podílem výroby a služeb s vyšší přidanou hodnotou. Startupy mají velký inovační potenciál, který ale bez expertní pomoci často přichází vniveč. Projektem Start it @UNI chceme pomáhat začínajícím neotřelým nápadům nejen k rozjezdu, ale hlavně k prosazení se na trhu,“ říká Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB zodpovědná za digitalizaci a inovace.

Archiv