Hlavní navigace

Krátce

17. 7. 
Acronis True Image se vrací k původnímu názvu, s ochranou domácích uživatelů a kanceláří

Acronis oznámil, že jeden ze stěžejních produktů Acronis Cyber Protect Home Office se s novou verzí vrací ke svému původnímu názvu Acronis True Image. S nejnovější verzí produktu Acronis True Image, která se vyznačuje vyšším výkonem a rozšířenými možnostmi kybernetické bezpečnosti, získají uživatelé nástroj odpovídající aktuálním bezpečnostním výzvám. Aplikace Acronis True Image, která byla představena v roce 2003, je již po desetiletí pojmem, který zajišťuje bezpečnost domácích uživatelů. Rozhodnutí o obnovení původního názvu je odrazem tradice a důvěry zákazníků v tento produkt v průběhu více než 20 let.

16. 7. 
Alena Vongrejová povýšila na pozici ERP ředitelky Algotechu

Do top managementu technologické společnosti Algotech nově přibyla Alena Vongrejová, když z pozice ERP manažerky povýšila na ERP ředitelku. Ve firmě působí desátým rokem. Na nové pozici se zaměřuje zejména na produktizaci portfolia a expanzi služeb na zahraniční trhy. V Algotechu začínala Vongrejová jako ERP finanční konzultantka a postupně se propracovala na pozici ERP manažerky. Z pozice ERP ředitelky se mimo jiné podílí na expanzi ERP služeb na nové trhy v regionu střední a jihovýchodní Evropy a související vytváření lokalizačních balíčků pro Slovensko, Maďarsko či Rumunsko.

15. 7. 
Tomáš Braverman nastupuje jako CEO Slevomatu

Na pozici generálního ředitele největšího českého zážitkového portálu Slevomat nastupuje Tomáš Braverman, který střídá Matěje Dvorského. Braverman přichází ze společnosti Heureka Group, kde působil deset let jako generální ředitel celé skupiny. Dvorský po odchodu Ladislava Veselého jako interim CEO působil tři a půl měsíce, nyní se vrací na pozici komerčního ředitele.

12. 7. 
Allegro spouští v Česku vlastní výdejní boxy. Z WE|DO se stává One by Allegro

Logistický operátor WE|DO by Allegro se mění na One by Allegro. Společnost tak sjednocuje název a identitu značky na všech trzích, na kterých působí s cílem přinést lepší služby zákazníkům i obchodníkům. Rebranding přichází souběžně s uvedením One Boxů, vlastních výdejních boxů společnosti Allegro, na český trh. V provozu je v tuto chvíli více než 140 z nich. „Pro naše zákazníky je doručování do výdejních boxů stabilně jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy a míra jejich využívání roste. Spuštění naší vlastní sítě výdejních boxů je přirozeným krokem, jak dále zvýšit pohodlí při nakupování a posunout celkovou kvalitu našich služeb,“ říká Jakub Kłoczewiak, provozní ředitel společnosti Allegro.

11. 7. 
Savills posiluje oddělení stavebního a projektového poradenství, do týmu přichází Lucie Kratochvílová a Martin Solár

Savills posiluje tým Building & Project Consultancy, do kterého přichází Martin Solár a Lucie Kratochvílová. Martin je odborník v oblasti projektového řízení a technical due diligence průmyslových a retailových projektů. Lucie bude oporou oddělení v oblasti cenového řízení a koordinace projektů. Martin Solár posílí oddělení díky zkušenostem, které získal u developera průmyslových nemovitostí Panattoni. Působil také ve společnosti SENTIENT. Martin Solár vystudoval Chalmers University of Technology v Göteborgu a Slovenskou technickou univerzitu v Bratislavě. V Savills rozšíří projektový tým na pozici Associate, Senior Project Manager – Building & Project Consultancy a bude zodpovědný za seniorní řízení projektů v oblasti výstavby. Lucie Kratochvílová přichází ze společnosti LET‘S BUILD, která zajišťuje projektové a architektonické služby ve stavebnictví. Do týmu přináší zkušenosti z oblasti plánování a řízení stavebních projektů od tvorby rozpočtů, plánování harmonogramu, koordinace subdodavatelů a monitoringu průběhu projektů. Vystudovala Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích obor konstrukce staveb. V Savills nastupuje na pozici Junior Cost & Project Manager a bude podporou týmu zejména v oblasti cenového řízení, tvorby harmonogramů a koordinace projektů.

10. 7. 
Tomáš Šebesta nově vede marketing fintechu wflow

Na pozici marketingového ředitele fintechového startupu wflow nastoupil Tomáš Šebesta. V nové roli se zaměří primárně na podporu obchodního týmu v rámci inbound marketingu posílení znalosti značky a prohloubení strategických partnerství napříč marketingovými kanály. Společnost wflow automatizuje účetní procesy pomocí umělé inteligence, což podnikatelům výrazně šetří čas a peníze eliminací manuální práce s účetními doklady.

9. 7. 
FTMO přilákalo do vedení profesní špičky. Nový CFO a šéfka právního týmu pomohou s globálním růstem

Příprava na další růst, škálování i akvizice firem. To je směr, kterým se v posledních letech vydalo české FTMO. Zakladatelé globálně úspěšné platformy pro aspirující tradery Otakar Šuffner a Marek Vašíček se proto rozhodli rozšířit tým vedení o zkušené odborníky. Právní tým FTMO nově povede Eva Svobodová, která má firmě pomoci s právní stránkou akvizic a transakcí. Díky svému 18letému působení v jedné z největších právních společností světa White & Case má v těchto oblastech špičkové znalosti. Druhou posilou je Radek Dyntar, který bude mít za úkol vést finanční oddělení firmy. V posledních šesti letech pracoval jako finanční ředitel evropské větvě světoznámé právní kanceláře Dentons. Nové posily přicházejí v kontextu globálního růstu skupiny FTMO a podle zakladatelů se zároveň jedná o důkaz, že se firma může chlubit kvalitní reputací.

8. 7. 
Skupina Mint slaví 20 let a rozšiřuje vedení o dva nové partnery

Česká skupina Mint slaví 20 let od svého založení, za které se stala součástí nemovitostního trhu. Při této příležitosti skupina oznámila rozšíření svého vedení o dva nové partnery – Erika Janovského (na obrázku vlevo), investičního manažera vedoucího MINT rezidenční fond, a Jaroslava Midu, který řídí komerční část Mint Investments. Tým partnerů se tak rozšířil vůbec poprvé od založení skupiny v roce 2004. Důvodem jsou velké ambice výrazně zvýšit růst skupiny v dalších letech. Aktuálně skupina spravuje portfolio komerčních nemovitostí s hodnotou přes miliardu eur, toto číslo chce do pěti let zdvojnásobit. V komerčních nemovitostech plánuje do deseti let rozšířit svůj rezidenční fond na deset tisíc bytů.

4. 7. 
Jozef Plško se stal ředitelem komunikace společnosti Alma Career

Společnost Alma Career jmenovala Jozefa Plška ředitelem komunikace a členem manažerského týmu. Jozef Plško bude zodpovědný za posilování komunikace a korporátních vztahů Alma Career v aktivním dialogu a spolupráci se zástupci státu, zaměstnavateli a zaměstnanci, nevládními organizacemi a dalšími zainteresovanými stranami ve střední Evropě, na Balkáně a v Pobaltí. Jozef pochází ze Slovenska a žije v Bratislavě, kde bude působit. Alma Career se zaměřuje na to, aby přispěla k řešení stále akutnějšího nedostatku pracovních sil v Evropě. Podle Eurostatu má více než 75 % společností v EU již nyní potíže s hledáním profesionálů s potřebnými dovednostmi. Podle EU téměř 63 % malých a středních podniků v EU nemůže najít potřebné talenty. Zároveň je nyní v EU neaktivních 21 % lidí ve věku 20–64 let a ke vstupu na trh práce potřebují cílenou pomoc.

3. 7. 
Dagmar Ficová pomůže Czechitas k získání nových partnerů a grantů

Nezisková organizace Czechitas, která ženám otevírá svět IT, představuje novou tvář. Její stěžejní oddělení Partnership & Fundraising povede Dagmar Ficová. Ta pracovala poslední rok v PKN Orlen (dříve Benzina) jako Head of Sales a svoje zkušenosti z obchodu chce využít pro péči o stávající podporovatele, získání nových partnerů a vyhledávání grantových příležitostí pro neziskovku Czechitas. Nedílnou součástí práce nové manažerky bude také podpora nadačního fondu Czechitas. Jeho hlavním cílem je podat pomocnou ruku ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit již tak zvýhodněné kurzovné. Dagmar vystudovala obchodní akademii a lyceum, o řadu let později navázala v rámci celoživotního vzdělávání dokončením studijních programů MBA a LL.M. Před PKN Orlen pracovala 12 let v Arval BNP Paribas Group, kde končila na pozici Head of Sales.

2. 7. 
Venture Club oznamuje změny ve vedení Sanezoo

Investiční a společenský klub Venture Club oznamuje změny ve vedení jednoho ze svých investovaných projektů, deep-tech společnosti Sanezoo. V rámci dlouhodobého strategického plánu vedení přebírá nový CEO, Luboš Nebesař. Při této příležitosti se firma zase o něco více zaměřuje na posílení financování pro rozvoj zahraničních aktivit. Správní rada jmenovala do role CEO a předsedy správní rady, Luboše Nebesaře, který převezme provozní a obchodní řízení společnosti s cílem akcelerovat její tržní trakci, zlepšit procesy ve firmě a zvýšit výkonnost obchodu. Nové vedení bude také posilovat obchodní oddělení s cílem rozšířit nabídku produktových zakázek vedle stávajících projektových zakázek.

1. 7. 
Zuzana Kocmaníková je generální ředitelkou NTT DATA v ČR

Zuzana Kocmaníková je od 17. června novou generální ředitelkou společnosti NTT Czech Republic s.r.o., která je součástí skupiny NTT DATA. Vedení převzala od Michaela Paiera, který jako Senior Vice President Regional Director Europe NTT DATA dočasně vedl české zastoupení po odchodu dlouholetého generálního ředitele Petra Hübla do penze. Zuzana Kocmaníková byla téměř pět let generální ředitelkou společnosti IBM pro Českou republiku a Slovensko a celkem na různých obchodních pozicích, včetně obchodní ředitelky pro státní správu, strávila v IBM skoro 20 let. Rodačka z Považské Bystrice vystudovala obor Ekonomika služeb a cestovního ruchu na Ekonomické fakultě Univerzity Matěje Bela v Banské Bystrici. Svoji profesní dráhu zahájila prodejem nákladních vozů do Číny a Jižní Koreje, později obchodovala i s bavlnou, uhlím nebo ocelí. S využitím svých zkušeností se zaměří na poskytování řešení a služeb pro státní správu. Především v oblasti kybernetické bezpečnosti, digitalizace nebo efektivního využití dat.

28. 6. 
Bonami posiluje obchodní a finanční oddělení, povedou je Martin Ostradecký a Andrea Mojžíšová

Společnost Bonami rozšířila management. Do role finanční ředitelky nastupuje Andrea Mojžišová a na pozici obchodního ředitele Martin Ostradecký. Nástup obou přichází s rozšířením portfolia služeb Bonami a důrazem na firemní spolupráci. Andrea Mojžišová má zkušenosti na finančních pozicích ve společnostech jako Ernst&Young či Komerční banka, věnuje se mentoringu juniorních finančních ředitelů ve společnosti Agilera. V Bonami bude mít na starosti strategické a finanční řízení společnosti s důrazem na profitabilitu a efektivní cashflow management. Martin Ostradecký má zkušenosti s optimalizací prodeje a expanzí ecommerce po Evropě. Před nástupem do Bonami byl obchodním ředitelem v Berlin Brands Group, odkud přináší zkušenost s obchodním vedením, se škálováním mezinárodní e-commerce a transformací startupu v jednorožce. Právě mezinárodní přesah a B2B spolupráce budou jeho klíčovou kompetencí i v Bonami.

27. 6. 
Jitka Haubová byla zvolena do nejužšího vedení světové organizace ICC

Jitka Haubová, členka představenstva a provozní ředitelka Komerční banky, byla zvolena do výkonné rady Mezinárodní obchodní komory (ICC, International Chamber of Commerce), jež podporuje otevřený obchod a investice a pomáhá podnikatelům naplňovat výzvy a příležitosti světové ekonomiky. Byla založena v roce 1919 v Paříži. Nyní zahrnuje síť ICC přes 45 milionů společností, obchodních komor a podnikatelských sdružení ve 170 zemích světa. Jitka Haubová vystudovala VŠE v Praze, obor finance a účetnictví, absolvovala studium Finančního řízení na Galilee College v Izraeli, získala Certifikát specialisty na strukturální fondy od Evropské komise a je certifikovaným mezinárodním auditorem na procesy jakosti. Na začátku kariéry nastoupila do vládní agentury na podporu obchodu CzechTrade, kde zastávala pozici generální ředitelky. Jitka Haubová nastoupila do KB v roce 2006 do odboru Trade Finance. Od roku 2012 zastávala manažerské role v Korporátním a municipálním bankovnictví, jež čtyři roky řídila. Nyní je členkou představenstva Komerční banky a provozní ředitelkou banky. Od roku 2023 je předsedkyní Národního výboru mezinárodní obchodní komory v ČR.

25. 6. 
Novou HR ředitelkou Crowe CZ je Agata Szymańska

Na pozici HR ředitelky poradenské firmy Crowe nastoupila Agata Szymańska. Přechází ze společnosti Testronic, kde posledních deset let vedla HR oddělení. Agata Szymańska má za sebou přes 20 let zkušeností v oblasti HR, které získala na manažerských pozicích v mezinárodních organizacích. V Crowe bude mít na starost zejména motivaci a rozvoj zaměstnanců. Zaměřovat se bude nejen na efektivní řízení lidských zdrojů, ale bude se aktivně podílet na vytváření prostoru, který motivuje k neustálému rozvoji a dosahování stanovených cílů.

Archiv