Hlavní navigace

Krátce

27. 9. 
Mastercard otevírá Laboratoř pro inovace a udržitelnost

Společnost Mastercard otevírá Laboratoř pro inovace a udržitelnost ve švédském Stockholmu. Ta bude stát v čele rozvoje portfolia ekologicky šetrných digitálních produktů a řešení. Umožní firmám a spotřebitelům změnit způsoby, jakými vyrábějí, distribuují a nakupují výrobky a služby tak, aby z toho v době, kdy se globální ekonomika digitalizuje, měli prospěch lidé i planeta. Staví na zkušenostech s inovacemi v oblastech finančního začlenění a bude zkoumat, jak lze technologie typu 5G, kvantové počítače a umělou inteligenci uplatnit při řešení environmentálních výzev. Skládat se bude z výzkumného a vývojového centra na řešení pro udržitelnou spotřebu a hodnotové řetězce, platformy „Labs as a Service“, pro sdružování partnerů a zákazníků ke spoluvytváření udržitelných řešení a Mastercard Experience Center pro praktické ukázky produktů.

24. 9. 
ARBES Technologies získal majoritu v Crede Experto Praha

Většinový vlastnický podíl v české firmě Crede Experto Praha specializující se na software pro oblast bankovnictví a platebního styku, odkoupila společnost ARBES Technologies. Sloučením aktivit obou podniků vznikne jednička na českém i slovenském trhu v oblasti informačních systémů pro bankovnictví a platební styk s ročním obratem přes půl miliardy korun. Regionálně bude společný tým obsluhovat stávající země, kde působí. Předpokladem je však expanze i do dalších zemí, zejména s novou generací řešení pro platební styk a bankovnictví.

24. 9. 
VMware jmenovala Kita Colberta šéfem pro technologie

Kit Colbert nastoupil do VMware v roce 2003 jako technický vedoucí pracovník. Během působení v VMware zastával řadu funkcí, například technického ředitele pro cloudové služby, generálního manažera pro cloudově nativní řešení, technického ředitele divize End-User Computing a hlavního architekta VMware vRealize Operations Suite. V nové pozici bude utvářet technickou vizi společnosti a transformaci na výzkum a vývoj zaměřený na cloud a předplatné. Jeho úkolem bude i rozvoj úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a dohled nad realizačními týmy a nad závazky společnosti v oblasti ESG.

24. 9. 
KoiRetail je řešení pro chytrý maloobchod s analýzou dat na bázi umělé inteligence

QNAP KoiRetail nabízí analýzu videí na bázi umělé inteligence (AI) a pomáhá obchodům, maloobchodníkům i nákupním centrům získat přehled o chování zákazníků a obchodním výkonu. Pomáhá uživatelům při budování obchodních strategií založených na aktivitách zákazníků v obchodech na základě teplotních map, mírou dlení a aktivních oblastí. Vše je přístupné z uživatelsky přívětivého rozhraní. KoiRetail podporuje detekci mezi kamerami technologií opětovné identifikace v cloudových službách. Ta dokáže rozpoznat stejnou osobu zachycenou více kamerami současně, což obchodníkům umožňuje získat profily zákazníků pro přesnější plánování marketingových strategií.

24. 9. 
Evropská komise představila návrh na sjednocení portů pro nabíjení

EU se léta snaží prosadit legislativu pro jednodušší užívání elektroniky. Včera představila návrh na standardizaci nabíjecích portů pro snížení množství elektronického odpadu a ochranu životního prostředí. Výrobci elektroniky od smartphonů přes tablety, čtečky až po fotoaparáty, budou muset využívat jednotnou koncovku USB-C pro napájecí kabely. Nabíječka nemá být součástí balení při koupi přístroje. Návrh musí ještě podpořit Europarlament i jednotlivé členské státy.

24. 9. 
Skupina ETL kupuje podíl v advokátní kanceláři Arrows a chce do ní masivně investovat

Do české advokátní kanceláře Arrows, jež za poslední tři roky vyrostla mezi lídry trhu, vstupuje poradenský gigant ETL Global. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dále rozvinout svůj byznys v České republice. Společnou ambicí je překročit obrat 1 miliardy korun do pěti let, k čemuž ETL poskytne investice do rozvoje poradenství i technologických projektů. Arrows má ambici proniknout mezi největší poradenské firmy regionu a stát se první volbou pro podnikatele a majitele kapitálu v oblasti práva, daní a poradenství.

23. 9. 
Zásilky klientům do výdejních míst PPL vyjdou levněji

Pokud posíláte často svým klientům zásilky, asi vám pomůže informace o nové službě Parcel Smart Servis od PPL. Ta doručí balíček už od 54 korun do jednoho z více než 34 tisíc výdejních míst, kde je možnost vyzvednutí pro klienta velmi flexibilní. Cílem může být nyní Česká republika, Slovensko, Německo či Polsko. Zásilku lze objednat a sledovat za pomoci aplikace.

23. 9. 
Máte na nohou správné boty?

Správný manažer musí reprezentovat nejen sebe, ale svou firmu a postavení v ní. A základem toho všeho je obuv. Víte třeba, že 64 % žen hodnotí muže podle jeho bot? Už letmý pohled jim naznačí váš smysl pro oblékání, smysl pro detail, finanční zázemí. Více jak polovina žen dokáže podle bot posoudit i jaká jste osobnost. Žen v byznysu se pohybuje stále více a na vaší úrovni záleží. Nevěříte? Jak vybrat správnou obuv a získat body ještě před tím, než jednání začne?

23. 9. 
Microsoft v noci představil nový Surface s Windows 11

Jde o největší aktualizaci portfolia Surface v jeho historii. Díky displejům PixelSense, nové technologii pera, prémiovým mikrofonům a kamerám, výkonnému procesoru jsou nová zařízení Surface navržena tak, aby posunula inovace systému Windows 11 na vyšší úroveň. Nová modelová řada má čtyři kameny: Surface Laptop Studio, Surface Pro 8, Surface Go 3 a Surface Pro X, k tomu ještě dvouobrazovkový model Surface Duo 2. Současně přichází ovládací pero Surface Slim Pen 2 a myš Ocean Plastic Mouse, vyrobená z odpadů moře – proto ten název. Chcete vidět víc?

22. 9. 
Videokonference pro náročné s profi kamerou

Využívání videopřenosů se v koronavirové době stalo samozřejmostí. Mnoho z uživatelů si ale stěžovalo na horší či nedostatečně reprezentativní kvalitu přenosu, i když kvalita připojení byla dostačující. Řešení videopřenosů v profesionální kvalitě pro malé i střední kanceláře a zasedací místnosti nyní nabízí Trust ve formě nové webkamery IRIS s rozlišením obrazu 4K a vylepšenými audio a video funkcemi.

22. 9. 
Nová generace systému Helios je na trhu

Od poloviny září letošního roku produktovou řadu Helios oficiálně doplnila nová generace ERP pro malé a střední firmy – Helios iNuvio. Cílem je plná náhrada jeho předchůdce, systému Helios Orange, který byl dlouhou dobu vynikající volbou na trhu ERP pro segment SME.

22. 9. 
Emplifi kupuje Go Instore spolu s platformou pro vido nákupy

Společnost Emplifi, poskytovatel jednotné cloudové platformy zákaznickou zkušenost, oznámila akvizici britské společnosti Go Instore. Ta stojí za vývojem stejnojmenné platformy pro prodej pomocí live stream videa. Ta umožňuje online video prodej na základě výběru produktů a spojuje online zákazníky s odborníky na prodejně, a to živě v HD rozlišení. Technologie Go Instore tak poskytuje nový prodejní kanál, díky kterému mohou firmy navázat přímý živý kontakt se zákazníkem.

20. 9. 
Česká pošta dodržuje zákoník práce

Česká pošta respektuje zákoník práce a pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. K přetěžování zaměstnankyň či zaměstnanců nedochází. Na základě prováděných šetření v problematice nepřiměřené zátěže zaměstnanců nedošlo k pochybením, na něž by státní autority poukázaly. Každoročně dochází k externím kontrolám krajskými hygienickými stanicemi či oblastními inspektoráty práce. Letos bylo krajskými hygienickými stanicemi provedeno 20 kontrol, jedna stále probíhá. Problematika nakládání s nadměrnými zásilkami (balíky) je upravena v interních Poštovních pravidlech. Podání a příjem takových zásilek je umožněno po předchozí telefonické dohodě v době a způsobem stanovenými podací poštou. Přijde-li zákazník s nadměrnou zásilkou na podací poštu bez předchozí telefonické domluvy, nevyužije žádnou z níže uvedených možností a dožaduje se jejího podání, pracovník pošty může příjem takové zásilky odmítnout.

17. 9. 
Bankovni identita zjednoduší život, víme ale, o co se jedná?

O pojmu bankovní identity slyšelo podle průzkumu společnosti Cleverlance pouze 57,2 % oslovených účastníků jejího průzkumu. Přitom pomocí bankovní identity lze přitupovat snedno nejen k internetovému bankovnictví, ale otevírá například i datové schránky. Tím se spousta věcí zjednoduší. Dá se používat na úřadech, v Portálu občana, ale i v e-shopech a klientských centrech webů. Většina bank už bankovní identitu nabízí, nicméně pětina lidí neví, zda k nim patří i ta jejich.

Více informací najdete na našem sesterském portálu Euro.cz.

16. 9. 
Záplatováním a používáním silných hesel sníží firmy riziko kyberútoků až o 60 %

Útoky hrubou silou a zneužití zranitelností patří mezi nejčastější způsoby, jakými útočníci pronikají do prostředí organizací. Dělo se tak v 63 % kybernetických útoků vyšetřovaných týmem Kaspersky Global Emergency Response. Z jeho analytické zprávy ale vyplývá, že pouhé zavedení vhodné politiky správy záplat snižuje riziko incidentů o 30 % a politika silných hesel pravděpodobnost úspěšného napadení firem o 60 %. Analýza anonymizovaných dat ukazuje, že nejčastěji používaným prostředkem pro průnik do firemní sítě je útok hrubou silou, což jsou pokusy o uhádnutí hesla systematickým testováním možných kombinací. Ve srovnání s předchozím rokem podíl útoků hrubou silou prudce vzrostl z 13 % na 31,6 %. Druhým nejčastějším typem útoku je zneužití zranitelnosti (31,5 %).

Archiv