Hlavní navigace

Krátce

26. 9. 
CzechTrade otevřela další Exportní inkubátor pro rozvoj českého podnikání v Mexiku

Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade otevřela v mexickém hlavním městě Mexico City nový Exportní inkubátor Mexiko. Jeho sídlo se nachází v největších WeWork kancelářích v Latinské Americe, odkud budou české firmy s pomocí a vedením zástupců zahraniční kanceláře rozšiřovat business po celém Mexiku. Služby inkubátoru CzechTrade mohou společnosti využívat až 6 měsíců a zahrnují 70 asistenčních hodin. Jde již o čtvrtý Exportní inkubátor CzechTrade.

25. 9. 
Zebra Systems slaví 30 let jako VAD distributor roku

Společnost Zebra Systems, distributor s přidanou hodnotou (VAD) v segmentu kybernetické ochrany, oslavila v září 30 let své existence a za rok 2023 očekává nejlepší výsledky ve své historii jako čerstvý držitel ocenění Nejlepší distributor s přidanou hodnotou (VAD) roku 2022 v České republice. Součástí výročí je i rebranding webových stránek. Zebra Systems byla založena v roce 1993 a v 90. letech se věnovala vývoji vlastního softwaru pro zdravotnictví, multimediálního a e-learningového softwaru. S přelomem tisíciletí se začala věnovat distribuci softwarových řešení pro ochranu dat a kybernetickou bezpečnost, prvním distribuovaným výrobcem se v roce 2003 stal Acronis. Dále pak přibyly značky GFI Software, Kerio, N-able, Cloudflare a AST a dnes ZEBRA stabilně patří mezi tři nejlepší VAD distributory v České republice. Letos získala první místo jako VAD distributor roku 2022 v rámci hodnocení Channelworld Awards.

22. 9. 
Do čela firmy ABRA Software přichází manažer s mezinárodní zkušeností.

ABRA Holding, společná investiční platforma německé skupiny Elvaston Capital a původních vlastníků Abry, oznamuje nové vedení společnosti ABRA Software. S cílem posílení tržní pozice v ČR i Evropě, co nejlepšího prozákaznického přístupu a rozvoje produktů na skvělé technologické úrovni se rozhodl přivítat do vedení zkušeného manažera Jana Přerovského, který řídil mj. expanzi LCS. Jan Přerovský je zkušený lídr, jehož jméno je spojeno s významnými úspěchy v oblasti softwarového průmyslu. Byl nejen prvním zaměstnancem společnosti LCS, výrobce systému Helios, ale svým přístupem, vizí a pracovitostí se od programátora a konzultanta posunul do vedení celé společnosti. Během 15 let v čele Heliosu dokázal firmu dovést k úspěšnému prodeji do mezinárodní skupiny Asseco a následně řídil pobočku Asseco ČR.

21. 9. 
Petra Dvořáková je nově Head of PR and Communications ve společnosti DNAi

Petra Dvořáková nastoupila na novou pozici jako Head of PR and Communications ve společnosti DNAi! Bude součástí úžasného týmu, který se věnuje pokroku ve světě výzkumu a vývoje AI, jak konstatovala při svém nástupu do společnosti. „Těším se na tuhle novou kapitolu s inspirativními lidmi, kteří sdílejí vášeň pro inovace a technologie,“ doplnila Petra.

20. 9. 
Monitora se mění na Mediaboard a své služby nabídne i v zahraničí

Společnost Monitora Media, která nabízí komplexní služby na poli monitoringu médií a sociálních sítí, se mění na Mediaboard. Se změnou názvu přichází i posun ke komplexní all-in-one media intelligence službě, která kromě mediálního monitoringu nově nabídne i publikační platformu pro komunikaci s novináři. Mediaboard chce v letošním roce dále posilovat na zahraničních trzích, kde má ambice se do 5 let zařadit do světové pětky společností poskytujících tyto služby. S rebrandingem se pojí i posílení zahraničních aktivit Mediaboardu. Společnost, která se letos stala jedničkou na českém trhu, již nyní pokrývá monitoring médií ve více než 100 zemích a její služby mezinárodně využívají značky jako IKEA, Rohlík nebo BMW. Během následujících let se chce Mediaboard dostat do světové špičky společností, které nabízejí media intelligence služby.

19. 9. 
Fond Nation 1 mění jméno a do čela jmenoval dva nové partnery

Český venture kapitálový fond Nation 1 se po čtyřech letech od svého založení mění na N1. Při příležitosti svého přejmenování jmenoval do svého vedení dva nové partnery. Stali se jimi Ondřej Homola a Klára Kocarová. Dvojice se bude nově přímo podílet na strategickém rozhodování. Než v roce 2022 nastoupila Klára Kocarová do Nation 1, působila jako právnička v několika advokátních kancelářích, kde se věnovala mimo jiné venture kapitálovému financování. Ondřej Homola působí ve fondu N1 od roku 2021. V začátcích fondu se podílel na jeho akceleraci a nastavování procesů. Během tohoto období zužitkoval své zkušenosti, které získal při budování svého startupu StartMonday, jenž v roce 2016 vstoupil na kanadskou burzu a posléze na Börse Frankfurt. Za poslední čtyři roky se navíc stal mentorem několika startupů, které dnes patří do portfolia N1.

18. 9. 
Jose Perdomo Lorenzo bude zodpovědný za strategii a transformaci celé skupiny Deutsche Telekom

Generální ředitel společností T-Mobile CZ a Slovak Telekom Jose Perdomo Lorenzo se po pěti letech přesouvá na novou pozici do Německa. Od 1. ledna 2024 bude v pozici Strategy Lead mít na starosti kompletní strategii a transformaci skupiny Deutsche Telekom, reportovat bude přímo generálnímu řediteli skupiny Timotheovi Höttgesovi. Pro Lorenza, pod kterým T-Mobile dosáhl vysoké zákaznické i zaměstnanecké spokojenosti, jde o zásadní kariérní milník. Jose Perdomo Lorenzo nastoupil do T-Mobilu 1. října 2018. Do firmy si přinesl více než dvacetiletou manažerskou praxi, silné telekomunikační a obchodní zázemí a vášeň pro kolektivní sport, zejména týmovou cyklistiku, do které osobně aktivně zapojoval i zaměstnance. Pod jeho vedením se společnost výrazně posunula a dosáhla řady úspěchů.

15. 9. 
Microsoft ve spolupráci s Oracle přináší novou službu Oracle Database@Azure

Společnosti Oracle a Microsoft oznámily službu Oracle Database@Azure, která zákazníkům poskytuje přímý přístup k databázovým službám Oracle nasazeným v datových centrech Microsoft Azure. Uvedením Oracle Database@Azure pomáhají Oracle a Microsoft zákazníkům urychlit migraci do cloudu. Nová služba je navržena tak, aby odstranila největší problémy zákazníků při zavádění multicloudových architektur, včetně nejednotné správy, oddělených nástrojů a složitého procesu nákupu.

13. 9. 
Manažerské změny ve FYI Prague

Divizi Identity spustila PR agentura FYI Prague Jana Řezáče a Františka Brože na jaře 2022. Celá divize nyní prochází zásadními změnami. Michaela Papežová od září působí pod vlastní značkou a s FYI Prague bude spolupracovat v roli externího konzultanta. Program pro profilaci lídrů Identity přebírá Michal Marek. Pod jeho vedením se program zaměří nejen na samotné tréninky, profilaci a strategickou komunikaci manažerů a osobností byznysu i veřejného života, ale i na práci s kulturními rozdíly zahraničních týmů a jejich přípravu na specifika lokální komunikace. Součástí jeho mise bude rozvíjet integraci do všech aktivit agentury. František Brož pak rozšíří kompetence FYI o nové služby zaměřené na identitu a image značek. Pod jeho vedením pak začíná vznikat nový tým For Your Insights, který se bude zaměřovat na tvorbu a ediční práci u odborného popularizačního obsahu především pro vlastněné a interní kanály. Na fotce zleva Jan Řezáč, František Brož a Michal Marek, FYI Prague.

12. 9. 
Agentura CzechTrade omladila svou vizuální identitu

Hlavním cílem grafických změn byla modernizace vizuální prezentace agentury a její výraznější propojení s hodnotami a vizemi Strategie CzechTrade na období 2023–2026. Nový web je postaven na přehlednosti a jednoduchosti, intuitivní navigaci a moderních nástrojích jak pro klienty, tak i pro jeho editaci. Nové logo podporuje vnímání CzechTrade jako pro-klientsky orientovaného zkušeného partnera českých exportérů. K vytvoření nové vizuální identity bylo vybráno studio S&K Public. Impulsem k omlazení tradičního loga bylo také loňské 25leté výročí od založení agentury. Logo, které fungovalo více než 25 let, již nesplňovalo hodnoty a vize agentury, která ve své nové strategii vytyčila ambiciózní cíle, a to působit navenek jako moderní a flexibilní agentura zaměřená na obchodní úspěch českých exportérů v zahraničí. S modernizací loga přišla na řadu také revitalizace webu.

11. 9. 
Pure Storage a Microsoft rozšiřují strategické partnerství s cílem urychlit zavádění cloudu v podnicích

Společnost Pure Storage oznámila rozšíření strategického partnerství se společností Microsoft. Spolupráce umožňuje nativně začlenit technologie ukládání dat Pure Storage do služeb Microsoft Azure. Výsledkem je mj. nová nabídka úložiště SSD v2 Azure, dostupná v rámci zkušební (preview) verze služby Azure VMware Solution (AVS). Analytická společnost Gartner předpovídá, že v roce 2023 vzrostou celosvětové výdaje na služby veřejného cloudu meziročně o 20,7 % a dosáhnou 591,8 miliardy dolarů ve srovnání s 490,3 miliardami dolarů v roce 2022. Se zrychlujícím se zaváděním cloudu se podniky snaží migrovat do cloudu všechna nebo část svých prostředí VMware. Většina z těchto aplikací využívá bloková úložiště. Při migraci ale podniky narážejí na problémy spojené s nekonzistentní správou na vrstvě úložiště, kdy cloud neposkytuje stejné funkce jako při lokálním nasazení. Problémem bývá i nemožnost na sobě nezávislého škálování výpočetních a úložných kapacit, které by odpovídalo růstu dat. Rozšířené partnerství mezi společnostmi Pure Storage a Microsoft tyto překážky řeší. Integrací úložiště Pure Cloud Block Store s řešením Azure VMware Solution získají podniky přístup k robustní sadě funkcí Pure. Tak se snižují rizika implementace a k dispozici je možnost škálovat úložiště a výpočetní výkon nezávisle na sobě a přesně podle změn požadavků na pracovní zátěž.

7. 9. 
Senta Čermáková posiluje vedoucí tým Czechitas jako výkonná ředitelka

Senta Čermáková (na obrázku vlevo) nastoupila do neziskové organizace Czechitas zaměřené na vzdělávání žen v IT dovednostech a kariérní změnu. Přidává se na začátku září do vedení k současné provozní ředitelce Lucii Mairychové a zakladatelce Ditě Formánkové. Do Czechitas Senta přináší cenné zkušenosti ze svého dřívějšího působení na pozici ředitelky inovací ve společnosti Deloitte. Spojení Czechitas a Senty Čermákové představuje svazek výrazné organizace vzdělávající ženy s jednou z nejvlivnějších žen v IT, která uspěla v Česku i ve světě. Senta Čermáková totiž kromě společnosti Deloitte pracovala 25 let ve firmě Hewlett-Packard, v letech 2008 až 2016 v Silicon Valley s odpovědností za globální vztahy s novináři a analytiky a poté jako ředitelka globálních zákaznických programů. Do Czechitas tak přichází ředitelka s cennými zkušenostmi a kontakty po celém světě, což organizaci může pomoci jak s potřebným hledáním partnerů, tak se strategickým rozvojem v dalších letech.

6. 9. 
Igor Gacek se stal vedoucím oddělení Správy nemovitostí Savills pro Českou a Slovenskou republiku

Pražská kancelář mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills jmenovala Igora Gacka od srpna 2023 vedoucím oddělení Správy nemovitostí pro Českou republiku a Slovensko. V Savills bude Igor zodpovědný za vedení a rozvoj oddělení správy nemovitostí, které v současné době spravuje portfolio v hodnotě přibližně 1,5 miliardy eur napříč všemi komerčními sektory. Igor Gacek je absolventem Technické university v Košicích. Do společnosti Savills si přináší dlouholeté zkušenosti se správou nemovitostí převážně ze společnosti Knight Frank, kde pracoval posledních deset let, nejdříve jako senior property manager a od roku 2016 jako ředitel této divize.

5. 9. 
Tomáš Chumchal se stal obchodním ředitelem Mastercard pro Česko a Slovensko

Obchodním ředitelem společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko byl od září jmenován Tomáš Chumchal. Ve své funkci bude mít zodpovědnost za prodejní strategii a řízení obchodních týmů v obou zemích. Tomáš Chumchal nastoupil do společnosti Mastercard v roce 2021. Jako obchodní manažer měl dosud na starosti spolupráci s klíčovými českými bankami. Před nástupem do Mastercard působil v Lucembursku, kde řídil obchodní partnerství s předními partnery společnosti Amazon Web Services v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a na Maltě. Před tím pracoval osm let pro společnosti v oblasti IT a technologií. Tomáš vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, rád sportuje, volný čas tráví se svou rodinou nebo na horách a rád by pokořil Korunu Evropy, tedy zdolal nejvyšší hory všech evropských zemí.

4. 9. 
Novou generální ředitelkou HP pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko se stala Kateřina Barbier

Pozici generální ředitelky společnosti HP pro ČR, SR a Maďarsko od července 2023 zastává Kateřina Barbier, která v této funkci vystřídala Eriku Lindauerovou. Erika postoupila na post generální ředitelky HP pro region střední a východní Evropy, jenž zahrnuje jedenáct zemí. Kateřina se do HP vrací po působení na pozici generální ředitelky francouzské nadnárodní společnosti Legrand pro Českou republiku a Slovensko. V HP pracovala od roku 2005 a vedla týmy výpočetní techniky pro střední a východní Evropu a Izrael nebo prodej specializovaných produktů pro střední Evropu, především pro Německo, Rakousko a Švýcarsko.

Archiv