Hlavní navigace

Konference CFO VISION se koná 10. dubna 2014 v Senohrabech

4. 3. 2014

Sdílet

Konference CFO VISION proběhne 10. dubna 2014 v moderních zámeckých prostorách hotelu SEN v Senohrabech. Jejími pořadateli jsou Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) a Controller Institut. Setkání se zúčastní, ať už jako vystupující, či jako návštěvníci, nejvýznamnější osobnosti českého finančního světa.

 

Vystupující budou na konferenci prezentovat své zkušenosti z oblasti podnikových financí a dostane se i na státní finanční politiku. Setkání bude z velké části vedeno formou otevřené diskuse a důraz bude kladen na předávání praktických zkušeností. Prostor bude otevřen i dotazům a příspěvkům do diskuse od účastníků konference.

Program začne diskusí na téma „Vzestupy a pády koruny české“ – jejími hlavní hosty budou Zdeněk Tůma (partner, KPMG) a Luděk Niedermayer (ředitel a hlavní ekonom Deloitte Advisory), kteří se zamyslí nad loňským překvapením „Made in ČNB“ a nad jeho dopady pro české firmy. Zároveň nastíní, na co by měl být CFO z pohledu situace české koruny připraven.

Inspiraci a rady pro své zahraniční investice budete moci načerpat z diskuse s Jaromírem Hájkem (Head of Sales at Skoda Electric and Board Director at Skoda Kingway Electric). 

Samostatná sekce bude věnována spolupráci CFO a CEO. Pohled finančních ředitelů bude zastupovat Patrik Choleva ze společnosti SKANSKA. Dalším hostem diskuse bude Jiří Šimek, místopředseda představenstva E.ON Energie. Ve společné diskusi s účastníky budou hledat odpovědi na otázky, jak by měla vypadat souhra CFO a širšího manažerského týmu a co se od CFO očekává dnes a jak se jeho role promění v budoucnosti.       

Odpolední paralelní sekce se budou věnovat praktickým zkušenostem CFO, a to v oblastech týkajících se financování a růstu firem, včetně zhodnocení rizik v rámci akvizic. Diskutovat přijdou například zástupci firem České radiokomunikace, ČKD GROUP, ČEZ, HARTMANN-RICO a dalších.

Konferenci uzavře poněkud provokativní a pro Česko nesmírně aktuální téma „Stát štíhlý jako firma aneb Jak snižovat provozní náklady a podporovat investice“. O tom, jak zefektivnit hospodaření státu a čím dobrým a efektivním z businessu by se stát mohl inspirovat, budete moci diskutovat s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem, profesorem ekonomie a členem NERV Michalem Mejstříkem a s generálním ředitelem EGAP Janem Procházkou

Setkání těch nejlepších profesionálů si žádá profesionální a kultivovanou moderaci – té se ujme moderátorka Událostí České televize Daniela Písařovicová. Profesionální řízení celé akce a osobní přístup organizačního týmu jsou samozřejmostí.

Více informací o konferenci a zejména kompletní program lze nalézt na www.cfovision.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?