Hlavní navigace

Koronavirus: Agentura D&B snižuje rating Číně

19. 2. 2020

Sdílet

Rating se snížil o dva stupně, a to z DB4c na DB5a s negativním výhledem. Rating Číny se tak propadl do pásma vysokého rizika návratnosti investice.

 

S ohledem na nový rating agentura D&B doporučuje omezit expozici v Číně nebo si vybrat pouze transakce s vysokou návratností. Downgrade odráží závažnost a rozsah epidemie koronaviru, stejně jako nejistotu ohledně dalšího vývoje.

Na stejném ratingovém stupni jako Čínu D&B hodnotí například Ázerbájdžán, Jamajku, Kazachstán, Makedonii nebo Srbsko.

 

D&B Indikátor rizikovosti zemí: Poskytuje mezinárodní komparativní hodnocení rizika při obchodování v jednotlivých zemích. Tento kompozitní index je výsledkem důkladné analýzy politického, komerčního, makroekonomického a externího rizika, a klade si za cíl predikovat riziko dané země zejména z pohledu návratnosti investic v horizontu dvou let. Je rozdělen do sedmi pásem v rozsahu od DB1 po DB7. Každé pásmo je dále rozděleno na čtvrtiny (a-d) s postupným určením kdy „a“ představuje o trochu menší riziko, než je označení „b“, atd. Jenom indikátor DB7 není rozdělen na čtvrtiny. Celkově má tedy D&B Rating zemí 25 stupňů hodnocení.

 

Zdroj: Bisnode

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?