Hlavní navigace

Otevře se Evropské centrum kybernetické ochrany

7. 4. 2020

Sdílet

Středisko bude fungovat jako centrála kybernetické bezpečnosti pro celý region, v níž budou pod jednou střechou spolupracovat bezpečnostní odborníci společnosti Mastercard z celého světa. Zařízení bude spolupracovat s národními úřady pro ochranu před kyberútoky, oborovými organizacemi, policejními orgány i centrálními bankami evropských zemí. Evropské centrum kybernetické ochrany společnosti Mastercard tak bude pomáhat při zavádění postupů vedoucích k lepší prevenci a minimalizaci případných škod v souvislosti s mezinárodní kyberkriminalitou a bezpečnostními riziky obecně. V zařízení budou pracovat specialisté jak na kybernetické, tak také na fyzické zabezpečení.

 

„Vzhledem k obrovskému množství spravovaných uživatelských dat a kritických informací budou finanční služby vždy na předních místech žebříčku možných cílů útoků,“ vysvětluje Javier Perez, prezident společnosti Mastercard Europe, a dodává: „Naše Evropské centrum kybernetické ochrany zlepší spolupráci mezi klíčovými institucemi a organizacemi a přispěje k tomu, aby se při sdílení svých informací online firmy i jednotlivci cítili bezpečně.“

 

Centrum kybernetické ochrany výrazně zjednoduší a urychlí komunikaci mezi interními týmy společnosti Mastercard i mezi společností Mastercard a jejími klienty a partnery. Tím se zkrátí reakční doba a zlepší se účinnost reakce na bezpečnostní události libovolného rozsahu, včetně přírodních katastrof, výpadků v poskytování služeb nebo bezpečnostních incidentů, za zajištění shody s legislativou v oblasti ochrany osobních údajů kdekoliv na světě. Centrum umožní společnosti Mastercard například těsnější spolupráci s policejními složkami i klienty v regionu, což urychlí sdílení informací a usnadní součinnost při obraně před kyberútoky. Centrum se sídlem ve Waterloo bude navíc přispívat k šíření znalostí a sdílení nejvhodnějších postupů jak mezi evropskými orgány boje proti zločinu, tak také mezi tvůrci souvisejících strategií.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality