Hlavní navigace

Síti Erotic City se daří

16. 10. 2018

Sdílet

Meziroční růst tržeb činil 11 %, nárůst počtu prvoklientů meziročně byl 20 %. „V posledních letech sledujeme kontinuální nárůst nejen tržeb, ale také počtu nových klientů. Dochází ke zdravému vnímání erotiky a to se pozitivně odráží také na našich obchodech,“ říká Petr Novotný, generální ředitel a spolumajitel sítě Erotic City. V současnosti je Erotic City jedničkou na trhu s erotickým zbožím v České republice a na Slovensku. Meziročně se společnosti zvýšily tržby o 11 % a podobné trendy sleduje také u dalších významných ukazatelů rozvoje Erotic City.


Za nárůstem tržeb vidí Novotný nejen rozvoj e-shopu, který vhodně doplnil stávající kamenné prodejny, ale také rozšiřující se segment zákazníků. „Nejenže se k nám naši klienti vrací, ale velmi dobře si vedeme také v segmentu klientů, kteří u nás nakupují poprvé. Meziročně jsme zaznamenali dvacetiprocentní nárůst právě u tohoto segmentu klientů. Erotika již dávno přesáhla zájem okrajových skupin spotřebitelů a stala se záležitostí mainstreamu,“ vysvětluje Novotný. Přestože je většina světové produkce v oblasti erotiky zaměřena na ženy, nadpoloviční podíl mezi klienty mají muži a páry (dohromady tvoří přes 65 % klientů). „Myslím, že svou službu nám v tomto udělala série knih a filmů s odstíny šedi, nicméně i ony byly tak úspěšné proto, že o tento segment byl a je zájem, a ten stále narůstá,“ popisuje Petr Novotný. Že se pozornost na erotické zboží nesoustředila jen krátkodobě v době vrcholícího zájmu o filmy ze série „50 odstínů šedi“ potvrzují právě stále rostoucí čísla. „A ukazuje se, že stejný trend bude pokračovat i v dalších letech,“ poukazuje Novotný na trend.

 

Erotic City se daří dobře prodávat nejen erotické prádlo a různé doplňky pro intimní život klientů, ale velký zájem vzbuzuje také exklusivní řada erotického zboží, prodávaná pod značkou EC Royal Collection. „Když jsme před lety s nápadem na prodej exklusivní řady přišli, netušili jsme, jaký vzbudí zájem. Soustředíme se nejen na kvalitu produktů, ale také na to, aby zapadaly do koncepce našeho rozvoje – ve snaze zlepšovat intimní život párů či jednotlivců. Dnes nabízíme produkty EC Royal ve 13 kategoriích a pozorujeme velmi uspokojující nárůst jejich prodejů,“ komentuje výsledky Petr Novotný, generální ředitel a spolumajitel společnosti City Realex, provozovatele sítě obchodů a e-shopu Erotic City.

 

Stále více se také stírají rozdíly mezi erotickým zbožím a zdravotnickými pomůckami. „Významná část námi prodávaných pomůcek neslouží primárně jen k erotice, ale jsou významné také pro kvalitnější aktivní život, jako prevence, či dokonce jako úleva od chronických problémů,“ poukazuje na vývoj v oblasti generální ředitel Erotic City, Petr Novotný.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality