Hlavní navigace

J&T BANKA získala 58% podíl chorvatské VABA banky

12. 5. 2014

Sdílet

 Autor: © Andres Rodriguez - Fotolia.com
Potvrzením rozhodnutí představenstva a dozorčí rady vstupuje dnešním dnem J&T BANKA do chorvatské VABA banky. Navýšením základního jmění o 75 milionů kun (přibližně 270 milionů korun) a získáním 58% podílu tak bylo úspěšně završeno více než půlroční vyjednávání. V průběhu následujících dní by měla J&T BANKA obdržet souhlas Chorvatské národní banky se získáním majoritního podílu.

„Jsme rádi, že jsme došli k oboustranné dohodě, která, jak pevně věřím, bude pro všechny přínosná. K zahájení finančních transakcí je nezbytné dostát předem domluvených podmínek uzavřených Memorandem of Understanding, což by mělo nastat v průběhu následujících týdnů,“ komentuje akviziční proces Igor Kováč, člen představenstva J&T BANKY. 

V současné chvíli dochází k úpravě stanov chorvatské banky a k volbě nových členů dozorčí rady, do které byli nominováni: Patrik Tkáč, Igor Kováč, Ivo Enenkl a Juraj Lálik. Zároveň došlo k nominaci třetího člena představenstva VABA banky, kterým by se měla stát Monika Céreová, bývalá ředitelka J&T BANKA Slovensko. 

Vstupem kapitálově silného investora získá VABA banka dostatek prostředků a know-how pro další růst a rozvoj. Navýšení základního jmění se zároveň pozitivně promítne na činnosti a výkonnosti banky.

 

 

 

 

 

Byl pro vás článek přínosný?