Hlavní navigace

Korporace se inspirovaly předními startupy

27. 10. 2017

Sdílet

 Autor: StartupYard
Akcelerátor StartupYard uspořádal konferenci pod názvem Resetuj svůj korporátní mozek - prozkoumej svět startupů. Cílem bylo propojit korporace s úspěšnými startupy, přinést čerstvé nápady, inspiraci a kontakty do korporátního světa.

17 startupů a skupina 20 vysokých manažerů předních korporací se zúčastnilo setkání, které se konalo v prostorách pražské kanceláře firmy Microsoft. "Touto událostí jsme chtěli přispět ke způsobu a rychlosti, jakou korporace využívají inovace," řekl Gustavo Vizcardo, který má v akcelerátoru StartupYard na starosti vztahy s korporacemi.  

 
Korporace nemohou do budoucnosti inovovat bez zásadní změny myšlení. Startupy jsou pro ně skvělým zdrojem nových nápadů. Konference nabídla příležitost k setkání, výměně nápadů a zkušeností se startupovými inovátory formou panelové diskuse a následné série individuálních setkání mezi zástupci korporací a startupů.
 
„StartupYard si klade za cíl budovat dlouhodobé vztahy mezi korporacemi a startupy, založené na vzájemné spolupráci, ve kterých budou obě strany profitovat z rychlosti, jakou technologie přináší nové obchodní modely, služby a produkty. Korporace přinášejí zkušenosti a investice, zatímco startupy mohou nabídnout čerstvé myšlení a hbitost, se kterou mohou ovlivnit trh,” uvedl Vizcardo.

 
StartupYard přivedl na událost některé z nejvíce inovativních startupů ze svého portfolia: TeskaLab, BudgetBakers, Cryptelo, Neuron Soundware, Chatler AI, Satismeter, SentiSquare, Blocknify, Beeem, ClaimAir, Myia, Educasoft, Vize, Option AI, MindBox, Waymark, Rossum. Setkání s nimi využili také vrcholoví manažeři těchto firem: Česká spořitelna, Microsoft, Komerční Banka, E.on, Visa, O2, Homecredit, Innogy, AXA, KB Pojišťovna, MB Tech Group, L’Oreal, EY, PWC, Deloitte, Makro, Wüsternrot, Consillium, Foxconn DRC a Cetelem. Partnery konference byly společnosti Česká spořitelna a Microsoft.
 
StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval a akceleroval 59 startupů v osmi kohortách.

soutez_casestudy

 

Zdroj: www.startupyard.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku