Hlavní navigace

Také jste o dovolené tajně pracovali?

Sdílet

 Autor: © Iakov Kalinin - Fotolia.com
Podle průzkumu společnosti Regus se profesionálové nedokáží během dovolené zbavit myšlenek na povinnosti v zaměstnání.

Kdo se to plíží zadním východem z letní rezidence se smartphonem v ruce, aby mohl tajně pracovat? Téměř třetina (29 %) pracovníků v České republice nebude během tohoto léta řádně odpočívat. Místo toho, aby relaxovali u bazénu a strávili nějaký čas se svými rodinami a přáteli, budou každý den trávit až tři hodiny prací. Mezi vytrvalými profesionály, kteří prostě nedokáží na chvíli vypnout, je menšinové tvrdé jádro opravdových workoholiků. 15 % dotázaných bude o dovolené pracovat více než tři hodiny. Tito pracovníci tedy budou zanedbávat své blízké, jen aby uspokojili svou závislost na práci. Takové jsou některé ze znepokojivých výsledků vycházejících z nejnovějšího průzkumu společnosti Regus, během kterého bylo dotázáno více než 16 000 respondentů z více než 80 zemí. 

Nejenže si čeští pracovníci berou na dovolenou příliš práce, ale až příliš velká část jich nebude navíc schopná se odtrhnout od svých smartphonů a netbooků. 22 % dotázaných dokonce uvádí, že budou pracovat i na lehátku – jen o trochu méně než obvykle. Takže místo toho, aby si užili trochu volného času se svými nejbližšími, budou se snažit zvládnout najednou všechen pracovní stres, naštvané partnery i zklamané děti.

 

Dej si pauzu!  

Pracovní volno je důležité nejen pro upevnění vztahů a kvůli odpočinku, ale může také znamenat rozdíl mezi zdravým a vyhořelým pracovníkem. Výzkumy ukazují, že vystresovaná mysl je ideální živnou půdou pro různé úzkostné stavy1, a proto je důležité, aby se profesionálové čas od času uvolnili a opravdu si odpočinuli od práce. 

Serge Dupaux, generální ředitel společnosti Regus pro Českou republiku poznamenal: „Díky technologickým pokrokům mohou být pracovníci stále připojeni k podnikovým sítím a snadno tak podlehnou pokušení zkontrolovat e-maily a dokončit pár úkolů, které v nich naleznou. Ve světě smartphonů, netbooků a připojení k Internetu dostupnému téměř všude je velmi obtížné opravdu vypnout, ale pro zachování zdraví je nezbytně důležité občas si dát pauzu a věnovat nějaký čas odpočinku, rodině a přátelům.“ 

 

Blíže domovu, blíže životu

„Pokud firmy chtějí zajistit, aby jejich pracovníci zůstali šťastní, zdraví a produktivní, musejí nutně nalézt způsoby, jak zlepšit efektivitu a zvýšit produktivitu, aby zaměstnanci nemuseli pracovat ve svém volném čase. V případě, že firmy pracovníkům poskytnou větší flexibilitu, zkrátí jejich dobu dojíždění do práce a umožní jim pracovat blíže domovu, mohou zlepšit svou efektivitu a jejich zaměstnanci si budou moci dovolenou opravdu užít,“ dodal Serge Dupaux.

 

Foto: © Iakov Kalinin - Fotolia.com

CS24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?