Hlavní navigace

Úsvit ekologických aut?

28. 4. 2011

Sdílet

Leaseplan převzal první elektromobil nové generace v České republice. Včera v Praze proběhlo první oficiální předání elektromobilu Citroën C-Zero.

Majitelem ekologického automobilu se stala společnost LeasePlan. Ta automobil zakoupila pro svého klienta Pražskou energetiku, jemuž ho bude pronajímat společně se zajištěním veškerých dalších služeb v rámci operativního leasingu. Firma Citroën odhaduje prodejní potenciál těchto automobilů v České republice na rok 2011 na cca 20 až 30 kusů. Jejich budoucí možnosti ovšem posilují jak nulové emise CO2 či naprostá bezhlučnost, tak i jednoduché ovládání, které se například obejde bez převodovky s několika rychlostními stupni. Elektrický motor Citroënu C-Zero totiž dosahuje svého maximálního točivého momentu okamžitě po zapnutí.

„Stále častěji se setkáváme s tím, že naši klienti z řad firem jmenují jako jeden z důležitých požadavků na své autoparky i množství emisí CO2,“ komentuje nový trend obchodní ředitel společnosti LeasePlan Peter Tölgyesi. „V tomto ohledu jim samozřejmě elektromobily vycházejí maximálně vstříc, proto očekáváme, že jich bude ve vozových parcích českých firem přibývat,“ dodal Tölgyesi.

A proč se pro elektromobil nové generace rozhodla Pražská energetika? „Jde nám nejen o alespoň malinký vklad do ochrany ovzduší, ale také o získání údajů o provozu vozidla, zejména o spotřebovanou elektřinu a další data například o nabíjení, jeho technických parametrech a podobně. Pražská energetika považuje tato data za nezastupitelná při budování infrastruktury pro elektromobily v hlavním městě,” komentoval firemní rozhodnutí Petr Holubec z Pražské energetiky.

Předání prvního vozu Citroën C-Zero v Česku komentoval i generální ředitel Citroën ČR Frédéric Passemard: „Jsme velmi rádi, že Citroën přichází na český trh mezi prvními se stoprocentně elektrickým vozem, který představuje nesmírný pokrok v automobilových technologiích budoucnosti. Jedná se o vůz, jenž splňuje parametry a praktičnost moderního vozu s běžným pohonem a navíc přináší uživateli i jeho okolí další výhody jako například významnou úsporu provozních nákladů.“

 

Zdroj: LeasePlan

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?