Hlavní navigace

Barvy mají vliv na pracovní výkon v kanceláři

29. 9. 2016

Sdílet

Barvy stěn a kancelářském nábytku

 

Abychom však byli přesní, to, jak vnímáme barvy, není jen odrazem našeho vkusu či charakteru. Často to, jaké a jak barvy vidíme, ovlivňuje i náš věk, únava sítnice a také světelné podmínky, ve kterých danou barvu sledujeme.

Pokud jde o barvy v interiéru kanceláře, zřejmě se shodneme na tom, že příliš ponuré, nevýrazné barvy na stěnách či na nábytku působí poměrně ubíjejícím dojmem. Obzvláště v sychravém podzimním počasí je pobyt v barevně nevýrazné kanceláři doslova utrpením. Naštěstí nejen vlastní kanceláře, ale i kanceláře k pronájmu v Praze i v jiných městech, už dávno nejsou nudnými šedivými prostory bez špetky nápadu a kreativity. Stále oblíbenější jsou výrazné, barevné stěny povzbuzující náladu zaměstnanců i veselý nábytek v originálních barevných tónech, který zlepší náladu každému.

 

Přispívají i barvy oblečení

 

Tak, jak je pestrá nabídka kanceláří a skladů k pronájmu, nabízí se i mnoho možností, co na sebe. Ovšem, v kanceláři určitý dress code, ale pestré barvy na oděvech v podstatě zakázány nejsou. Pokud se tedy nebojíte zazářit a chcete i svou troškou, v tomto případě výběrem outfitu, povzbudit ponurou náladu v pracovním kolektivu, sáhněte po oblečení v pestrých barvách.

Obecně platí, že pracovní výkon zvyšují zejména intenzivní barvy, od jasně modré, zelené, oranžové až po výraznou žlutou. I zde však existují rozdíly ve vnímání barev, přesněji jinak barvy působí na ženy a trochu odlišně zase na muže. Ženy obvykle upřednostňují teplejší barevné tóny, mužům se spíše zamlouvají chladné odstíny.

 

Prostor hrající barvami

 

Odborníci radí, abyste to ani s barvami nepřehnali. V jednom prostoru by mělo být 2 až 3 hlavních barevných motivů, které by se neměly navzájem tlouci.

Nikoho neurazí zejména barvy v pastelových tónech, které jsou dostatečně veselé, ale přesto ne příliš výrazné, což by mohlo někoho při práci i rušit. V každém ročním období dobře působí třeba žlutá barva, stejně tak i jemnější odstíny modré či zelenkavé.

 

A nezapomeňte si svou kancelář, kromě svěžích barev, zútulnit i vhodně vybraným kvalitním nábytkem z příjemných materiálů a doplňky. Zejména dbejte na to, aby to spolu všechno ladilo a působilo harmonicky. Uvidíte, že tato, všude panující pohoda se dříve či později odrazí i na vašich pracovních výkonech.

 

Zdroj: kancelare.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?