Hlavní navigace

4 tipy jak zefektivnit práci v kanceláři

27. 10. 2016

Sdílet

1. Změna postoje

Termíny, termíny a ještě jednou termíny. Valí se na nás ze všech stran. Také přísný šéf, který na vás tlačí a zavaluje prací, kterou nestíháte, umí způsobit slušný stres. A ten je neslučitelný s pracovním výkonem ani s radosti z práce, kterou vykonáváme. Kdo chce zvýšit svou efektivitu, měl by si uvědomit jednu podstatnou věc. Vždy máme na výběr. Různé nabídky práce v kanceláři jsou v současnosti bohaté, je tedy jen a jen na vás, kde se budete pracovně realizovat a kde budete pracovat na svém kariérním růstu. Svou produktivitu zvýšíte nejlépe tak, že převezmete kontrolu nad svým vlastním duševním postojem. Pokud si vědomě vyberete, jak budete v té které situaci reagovat, budete překvapeni, jak se tím zlepší a zefektivní celá vaše práce.

 

2. Čerstvý vzduch pomáhá

I obyčejná, několikaminutová procházka po obědě kolem budovy, kde máte kanceláře, dokáže významně přispět k obnově myšlenkových pochodů. Odborníci proto radí: „Jděte ven a podívejte se na slunce, dokud je ještě světlo. Procházka vám zrychlí krevní oběh a vlije vám do žil energii.“ Skutečně postačí i 15 minut na vzduchu a hned vám půjde práce v kanceláři lépe od ruky.

 

3. Krátká pauza dokáže zázraky

Procházka venku je skvělá věc, ale ne každý ji i během pracovního dne může zrealizovat. Jak si tedy odpočinout, když nevystrčil nos z kanceláře? Dá se to vůbec? Ovšem dá, podstatné je pouze přijít na jiné myšlenky. Alespoň na krátkou chvíli, a proto je dovoleno přečtení zajímavého článku, takového, který vůbec nesouvisí s vaší prací, případně si chvilku popište s přáteli na Facebooku a dodejte si navzájem optimismus. Důležité je si uvědomit, že v momentě, kdy se v práci cítíte unaveně nebo osaměle, je třeba si na chvíli odpočinout. Čas odpočinku nejlépe využijete tak, že uděláte něco, co vás potěší. Právě to vás posílí a dodá vám sílu na těžké úkoly, které se ještě během dne určitě vyskytnou.

 

4. Soustřeďte se bez vyrušování

Ať už jste doma nebo využíváte kanceláře k pronájmu třeba v Brně, pokud se potřebujete soustředit pouze na jednu činnost, případně chcete zcela vypnout, v první řadě vypněte všechny ruchy kolem sebe. Pokuste se omezit posílání i čtení zpráv i sledování sociálních médií. Stejně odložte služební mobil a zcela ideální by bylo, kdyby jste notebook alespoň na jeden den zcela vypnuli a ignorovali. E-maily a telefonáty počkají, důležité je se soustředit, ať už na důležitou roli, která nesnese vyrušování nebo na odpočinek. I ten totiž vyžaduje vaše plné soustředění.

 

Zdroj: poradna kancelare.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?