Hlavní navigace

Čím menší vláčky, tím robustnější ERP

21. 11. 2011

Sdílet

Stěžejním cílem implementace ve společnosti Happy Model se stalo zajištění komunikace ERP systému s nově vytvářeným internetovým portálem. Jednalo se zejména o oblast předávání číselníků zákazníků, sortimentu a stavů skladu do portálu a import nově registrovaných zákazníků a zákaznických objednávek do ERP. Klíčovou vlastností systému Byznys ERP se pro společnost Happy Model stal také import nákupních ceníků, respektive sortimentu z MS Excel. S využitím nabídky Nákupní ceníky může uživatel nyní v prostředí Excelu modifikovat vlastnosti sortimentu a zpětně je aktualizovat v Byznys ERP. 

Důležitou částí nasazení systému bylo také zpracování automatických funkcí a procedur v oblasti prodejních cen. Zejména jde o automatický výpočet velkoobchodních cen při ukládání příjemky s novým zbožím. Dále došlo k zapracování výpočtu slev u zákazníků v závislosti na dosaženém obratu v předchozím období. 

Systém Byznys ERP ve společnosti Happy Model využívají uživatelé na třech pobočkách, přičemž dvě z nich se připojují do centrální databáze prostřednictvím terminálového přístupu. Výhodou tohoto řešení je centrální správa systému včetně online pohledu do dat. Odpadá zde nutnost synchronizovat číselníky a předávat si doklady mezi pobočkami. 

„Mezi hlavní přínosy Byznys ERP v Happy Model patří provázání podnikových procesů a sjednocení agend, přístup poboček do centrální databáze a napojení na eshop,“ řekl dnes Jiří Rákosník, obchodní ředitel J.K.R., a pokračuje: „Výhodou je také jednoduchá aktualizace sortimentu, uživatelská přívětivost systému, automatický výpočet velkoobchodní ceny či automatizované exporty pro Českou poštu a PPL.“

 

Zdroj: J.K.R.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality