Hlavní navigace

Corporate Credit Risk ve Sberbank CZ povede Radek Křička

11. 6. 2013

Sdílet

Vytvoření specializovaného útvaru pro řízení korporátního úvěrového rizika představuje jeden z významných kroků při implementaci celkové strategie řízení rizik skupiny Sberbank.

„Jsem rád, že se mohu stát součástí úspěšné moderní banky, která má navíc v oblasti střední a východní Evropy velký potenciál k růstu. Celý život jsem pracoval v oboru bankovnictví a doufám, že mé vědomosti pomohou Sberbank stát se významným hráčem na bankovním trhu se silnou klientskou základnou,“ říká Radek Křička, nově jmenovaný Head of Corporate Credit Risk (na úvodním snímku).

Do Sberbank CZ přišel z Evropsko-ruské banky, kde pracoval jako ředitel odboru řízení rizik. Zde si zdokonalil znalosti v oboru, které mohl aplikovat při vedení svého týmu. Podle svých slov ovšem získal nejvíce zkušeností v České národní bance, kde působil osmnáct let, nejdéle v sekci dohledu nad finančním trhem, ve které pět let zastával pozici ředitele odboru. Zde měl zodpovědnost za dohled na dálku nad bankami a platebními institucemi a za hodnocení finančních pozic a rizik. Předtím pracoval v ČNB jako finanční analytik.

Dále působil jako zástupce České národní banky v pracovním výboru pro krizové řízení (výbor zřízený pod Evropským systémem centrálních bank). Účastnil se mnoha seminářů předních světových bank, jako jsou FED, Bank of England, IMF a další.

Radek Křička vystudoval Provozně-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze. Po dokončení studií a získání inženýrského titulu nastoupil do sektoru bankovnictví a financí, ve kterém nepřetržitě pracuje dodnes. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality