Hlavní navigace

CzechTrade nově poskytuje bezplatné exportní poradenství

24. 3. 2020

Sdílet

„I přesto, že většina našich zaměstnanců pracuje z domácího prostředí, zůstáváme s klienty v telefonickém a emailovém kontaktu a jsme připraveni realizovat např. videokonferenční hovory se zahraničními zástupci,“ popisuje současnou situaci Radomil Doležal a upřesňuje, že je vždy potřeba přihlédnout k aktuálnímu vytížení pracovníků nebo situaci v jednotlivých destinacích. „Naše kanceláře po celém světě jsou prodlouženou rukou obchodních oddělení tuzemských firem. Nyní pomohou zdarma se screeningem trhu, sestavením databáze potenciálních kontaktů, analýzou konkurence nebo ověřením zájmu u tří společností,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

 

Zároveň experti CzechTrade nabízejí bezplatnou asistenci při řešení krizových situací v zahraničí. Jako je například zboží uvízlé na hranicích, jeho další přeprava nebo celní problematika. Zrušení poplatků se týká také rozjednaných zakázek, kdy klient akceptoval nabídku na individuální službu. „Od těchto klientů nebudeme požadovat finanční participaci na úhradě nákladů spojených s realizací zakázky. K dnešnímu dni se jedná o více než 30 zakázek v hodnotě téměř 1,5 mil. Kč,“ doplňuje Radomil Doležal.

 

Nově má každý klient CzechTrade možnost bezplatné prezentace své firmy v Adresáři exportérů.

 

Zahraniční kanceláře CzechTrade připravují a aktualizují informace o zahraničním obchodu v souvislosti s pandemií koronaviru na internetových stránkách CzechTrade i na portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz/koronavirus.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?