Hlavní navigace

CzechTrade poradí jak uspět v Austrálii

2. 2. 2015

Sdílet

Firmy, které by chtěly vyvážet své výrobky do Austrálie, se mohou 5. února v sídle agentury CzechTrade zúčastnit teritoriálního semináře „Austrálie – rady a tipy pro české exportéry, obchodní a investiční příležitosti“. Ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Vojtěch Helikar návštěvníky seznámí se současnou situací na australském trhu a poradí jim, jak se na vstup na tamní trh co nejlépe připravit a jak zde hledat obchodní partnery.

 

Firmy se na semináři také dozvědí, jaké oborové příležitosti Austrálie nabízí a které služby agentury CzechTrade jim mohou vstup na tamní trh usnadnit. Po přednášce bude Vojtěch Helikar účastníkům k dispozici pro individuální konzultace.

 

„Australané jsou otevření novým obchodním příležitostem a sami je často vyhledávají. Úspěšní malí a střední podnikatelé často navštěvují evropské veletrhy, kde hledají nové dodavatele nebo obchodní partnery, a dováží do Austrálie nové technologie či produkty. Proto je například účast na veletrzích přímo v Austrálii jedinečnou příležitostí jak navázat mnoho obchodních kontaktů,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

 

Mezi perspektivní obory patří hlavně strojírenství, ve kterém jsou české firmy tradičně silné, potravinářský průmysl a zemědělství. Seminář se koná v čtvrtek 5. února od 9:30 do 15:30 v sídle agentury CzechTrade, Dittrichova 21, Praha 2.

 

Kancelář agentury CzechTrade působí v Sydney od října 2013 a českým společnostem pomáhá s exportem nejen do Austrálie, ale také na Nový Zéland a do Oceánie. V loňském roce asistovala celkem 17 českým společnostem při vstupu na australský trh a zorganizovala 3 národní expozice.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality