Hlavní navigace

Dejte šanci své inovaci!

6. 10. 2012

Sdílet

Soutěž je určena autorům inovativních nápadů z řad jednotlivců, studentů, živnostníků, začínajících, malých i středních firem, ale i velkých korporací sídlících nebo podnikajících na území České republiky. Slavnostní vyhlášení výsledků a udělení cen proběhne 27. února 2013 v rámci Festivalu Česká inovace. „Inovátor už dávno není jen vědec v bílém plášti, který řadou pokusů a omylů dojde k závratnému objevu. Inovátoři jsou dnes také podnikatelé, firmy i jedinci, kteří mají dobrý nápad a umí ho prodat. Nápady přitom českým firmám nechybí, mají ale často problém s jejich komercializací. Nebo si neuvědomují, že inovační prostředí ve firmě vyžaduje řád a strukturovaný proces. Pro mnohé podnikatele je i překvapením, že inovace lze měřit,“ říká Hana Valešová, senior manažerka, PwC Česká republika.

 

Nová kategorie i pro veřejnou správu 

Tento rok se soutěž Česká inovace rozrostla o novou kategorii „Inovace ve veřejné správě“. Tato kategorie je určena územním samosprávným celkům, úřadům státní správy a organizacím financovaným z veřejných prostředků, včetně například škol, záchranných složek, hasičů, policie, zdravotnických zařízení a podobně. „Inovace ve veřejné správě je potřeba ocenit tím spíše, že se často rodí z osobního nadšení jednotlivců, ale mohou ovlivnit životy deseti milionů lidí v České republice,“ říká Daniel Sobotka, ředitel České inovace.

 

Ocenění nejlepších nápadů 

Česká inovace pomáhá nápady realizovat pomocí zkušeností a know-how, které její partneři předávají všem, jež se zapojují do jejích aktivit. Každý soutěžící má tedy k dispozici balíček konkrétních rad, jak komerčně využít vlastní nápady a projekty. Česká inovace sleduje dění ve všech soutěžních projektech a hledá cesty jak jim pomoci k jejich úspěšné realizaci. Bonusem pro studenty nebo začínající firmy je také možnost osobně se setkat s úspěšnými manažery, kouči a odborníky z mnoha oblastí nejen v rámci Festivalu Česká inovace.

 

 

 

Zdroj: PwC

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?