Hlavní navigace

eGovernment zase o krok blíž

19. 12. 2014

Sdílet

Podle podepsaného memoranda se bude ICT Unie (sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací) podílet na přípravě vybraných státních koncepcí, strategií a akčních plánů pro oblast eGovernmentu jako připomínkové místo v rámci interních připomínkových řízení Ministerstva vnitra nebo i participací na veřejných projednáváních těchto dokumentů.

 

„Budeme také minimálně dvakrát ročně organizovat kulatý stůl, který by se měl stát prostorem pro diskuzi a výměnu zkušeností mezi námi a odbornou veřejností,“ řekl náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie Jaroslav Strouhal. Podle úspěšných zahraničních vzorů má být také v České republice vytvořena Národní architektonická rada eGovernmentu.

 

Jedním z hlavních cílů spolupráce je, aby tuzemský ICT průmysl dokázal být akcelerátorem konkurenceschopnosti a prosperity České republiky. „Je dobrou zprávou, že si koaliční vláda uvědomuje dosud nedostatečně využitý potenciál sektoru informačních a komunikačních technologií v naší zemi a chce s tím něco dělat. Svědčí o tom řada plánovaných opatření týkajících se oblasti ICT, například rozšíření vysokorychlostních přístupových sítí k internetu nebo právě rozvoj eGovernmentu,“ uvedl prezident ICT Unie Svatoslav Novák.

ČTĚTE TAKÉ:

→ ICT unie vítá vznik Rady vlády pro informační společnost
Podle ICT unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, je zřízení Rady vlády pro informační společnost pozitivním krokem. V zájmu úspěšného fungování tohoto poradního a koordinačního orgánu, o jehož vzniku rozhodla vláda na svém jednání 24. listopadu, bude zapojení širokého spektra odborníků z oblasti ICT.

→ Elektronické parlamentní volby by v Čechách snížily finanční náklady
ICT UNIE, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, podporuje zavedení elektronických voleb v České republice. 

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality