Hlavní navigace

Čtvrtina českých uživatelů čelila na internetu finančním útokům

16. 12. 2014

Sdílet

Tuto statstiku přinesl průzkum Kaspersky Lab a B2B International, který oslovil přes jedenáct tisíc uživatelů ve 23 zemích včetně Česka. Čeští respondenti na tom ale jsou o poznání lépe, než byl celoevropský průměr 53 %.

 

Mezi těmi, kteří o peníze nakonec přišli, 16 % dotázaných z Česka uvedlo, že hackeři získali přístup k jejich účtům u platebních systémů. Průměrná ztráta činila u českých respondentů zhruba 3 100 korun.

 

Během roku bylo napadeno 9 % účtů na sociálních sítích či e-mailech českých uživatelů z průzkumu. Ty kromě rozesílání spamu a škodlivých URL adres mohou sloužit i jako zdroj finančních podvodů, zejména pokud si do nich uživatelé ukládají údaje o svých peněžních účtech.

Zdroj: Kaspersky Lab

ČTĚTE TAKÉ:

→ Pozor na podvody. Mohou vás připravit až o miliony
Podle údajů společnosti KUPEG úvěrová pojišťovna, která je v současné době lídrem na českém trhu úvěrového pojištění, se podnikatelé v posledních letech setkávají stále častěji s nejrůznějšími podvody. 

→ Podvodníkům se mezi bílými límečky v Česku stále daří

Profil současného podvodníka: typický český podvodník je muž ve věku 46 až 55 let (48 procent), obvykle pracuje ve skupině (91 procent) s pomocí přátel, příbuzných nebo milenců (43 procent).

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality