Hlavní navigace

Enterprise Investors investují do polské společnosti EP Serwis

Sdílet

EP Serwis využije získané finance na rozvoj služeb v oblasti jednotného paletového výměnného systému (tzv. „pallet pooling“). Společným cílem obou společností je významně posílit během investičního období Enterprise Investors tržní pozici EP Serwis.

Společnost EP Serwis působí na polském trhu dřevěných palet od roku 2000. V současné době nabízí komplexní služby v tomto oboru včetně organizace paletového výměnného systému, obchodování, výměny, logistiky a oprav poškozených palet, ale také recyklace použitých palet (ze kterých se vyrábí paletové držáky). EP Serwis zaměstnává 140 lidí ve své centrále a v továrně v Kozienici ve středním Polsku. Společnost odebírá palety z 1500 distribučních míst rozmístěných po celém Polsku a na celonárodní úrovni spolupracuje s několika servisními místy Otevřený poolingový systém, novinka zavedená na polském trhu společností EP Serwis roku 2010, měl doposud dynamický efekt na rozvoj a zisk společnosti. Tržby společnosti EP Serwis se nyní blíží hodnotě 10 milionů eur.

Poolingový systém nakládání s paletami se v Polsku začíná teprve rozvíjet, pronajímáno je jen nepatrné procento z celkového počtu palet v oběhu. Naproti tomu ve Spojených státech, Austrálii a západní Evropě činí podíl takto pronajímaných palet více než 50 %. Skutečnost, že převážná část polského trhu dosud nevyužívá palety v rámci poolingových systémů poskytuje obrovský potenciál pro další růst tohoto segmentu.

„Jsme rádi, že jsme spojili síly se společností EP Serwis. Všechna opatření, která společnost během posledních pár let přijala, a to od nejzákladnějších aktivit spojených s výrobou palet až k poskytování inovativních poolingových služeb, vedla k tomu, že se EP Serwis stal lídrem na polském trhu otevřeného poolingu palet,“ řekl Rafał Bator, partner společnosti Enterprise Investors. „Polský trh pronájmu EPAL palet je zatím v plenkách a my jsme přesvědčeni, že EP Serwis má nejlepší předpoklady zaujmout v tomto nově vznikajícím segmentu vedoucí pozici,“ dodal Rafał Bator.

„EP Serwis chce výrazně urychlit svůj růst prostřednictvím investice do rozvoje systémů a rozšíření kapacity palet, což vnímáme jako hlavní předpoklady pro další získávání nových zákazníků. Naším cílem bylo nalezení partnera, který nám nejen poskytne potřebný kapitál, ale který nás rovněž podpoří svým dodatečným know-how. Proto jsme se rozhodli pro spolupráci s Enterprise Venture Fund I,“ řekl Marek Parkot, generální ředitel společnosti EP Serwis.

 

Enterprise Investors je jednou z největších společností private equity a rozvojového v Polsku a střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 založila společnost fondy s celkovým kapitálem přes 2 miliardy eur. Tyto fondy dosud investovaly 1,6 miliard eur do 129 společností z různých odvětví, přičemž  96 investic bylo ukončeno s hrubým výnosem 1,8 miliardy eur.

 

Enterprise Venture Fund I je fondem spravovaným společností Enterprise Investors vytvořeným v roce 2008 s celkovým kapitálem v hodnotě 100 milionů eur. Investice EVF do jednotlivých projektů se pohybují v rozmezí mezi 1 až 5 milionů eur, ale tato částka může být překročena, pokud se jedná o atraktivní investici. Fond financuje expanzi malých a středně velkých podniků působících v nejrůznějších odvětvích. K dnešnímu dni bylo prostřednictvím EVF zrealizováno 12 investic do společností působících v Polsku a zemích střední a východní Evropy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality