Hlavní navigace

Jiří Slíva zve do konejšivého světa ticha a swingu

10. 12. 2012

Sdílet

Jeho repertoárem jsou často oblíbené kavárny, hudba (hlavně jazz), víno, láska, výrazné osobnosti (Chaplin, Kafka, Freud, Einstein, Mickey Mouse). Jiří Slíva není konceptuální ani postmoderní. Na výstavě tohoto vyznavače ticha a swingu je všechno ještě na svém místě. Křivky, barvy, nápady, poezie, humor.

Jiří Slíva se narodil 4. 7. 1947 v Plzni, od roku 1966 žije v Praze. Po absolutoriu na Vysoké škole ekonomické pracoval osm let jako sociolog a futurolog. Od roku 1979 přesedlal na dráhu karikaturisty, ilustrátora a grafika na volné noze. .

Výstava Nadačního fondu Galerie Smečky a Pražské plynárenské se koná od 5. prosince do 26. ledna 2013. www.galeriesmecky.cz

Pražská plynárenská, a.s., vlastní zcela ojedinělou uměleckou sbírku. Soustřeďuje se na českou poválečnou koláž, tj. na nejvýznamnější a nejznámější domácí autory, pro něž byla tato technika typickým a hlavním projevem. Najdeme v ní práce Jiřího Koláře, Ladislava Nováka, Karla Trinkewitze, Adolfa Hoffmeistra, Eduarda Ovčáčka, Libora Fáry, Běly Kolářové, Čestmíra Kafky, Josefa Hampla, Věry Janouškové, Ivo Medka, Jaroslava Vožniaka, Josky Skalníka a řady dalších našich umělců.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality