Hlavní navigace

AWD Česká republika připravuje další expanzi s podporou Swiss Life

3. 12. 2012

Sdílet

V Česku má skupina Swiss Life zastoupení prostřednictvím své dceřiné společnosti AWD. Ta nyní získá unikátní přímé zázemí přední švýcarské finanční skupiny pro svou další expanzi na tuzemském trhu finančního poradenství a rozšíření stávajícího portfolia přibližně 150 tisíců klientů v České republice. Na jaře 2013 dojde k přejmenování společnosti AWD Česká republika, která ponese nový název Swiss Life Select.

 

Swiss Life je jednou z největších finančních skupin v Evropě. Společnost založená v roce 1857 dnes spravuje aktiva v hodnotě více než 3,5 bilionu korun, tedy asi trojnásobek českého státního rozpočtu. Jen za první pololetí letošního roku Swiss Life vykázal čistý zisk ve výši 361 milionů švýcarských franků (asi 7,5 mld. korun). Skupina zaměstnává 7000 lidí v 11 zemích. Akcie Swiss Life jsou obchodovány na burze v Curychu, jsou rovněž zařazeny do hlavního indexu SLI (Swiss Leader Index), který zahrnuje 30 největších společností obchodovaných na burzách ve Švýcarsku. S ohledem na růst poptávky po správě privátních financí se Swiss Life rozhodl posílit svou tržní pozici a celosvětově tak sjednotit své poradenské aktivity pod značku Swiss Life Select a investovat do jejich rozvoje.

 

„Změna naší značky je přirozenou součástí procesu nastartovaného již před pěti lety, kdy jsme se stali součástí Skupiny Swiss Life. Nejde jen o to, že získáváme mimořádně silné zázemí, ale především tak přinášíme na český trh špičkové švýcarské know-how, jehož rozsah, kvalitu i dlouhodobost nesporně ocení naší klienti i pracovníci,“ říká Martin Valach, generální ředitel AWD Česká republika. „I nadále se v této oblasti budeme pevně držet osvědčeného obchodního modelu nezávislého výběru, který garantuje volnost při přípravě komplexního řešení pro naše zákazníky. Novou značkou Swiss Life Select se k tomuto ojedinělému přístupu i jasně přihlásíme,“ řekl Bruno Pfister, generální ředitel Skupiny Swiss Life.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?