Hlavní navigace

CzechTrade zprostředuje obchodní příležitosti ve Velké Británii

20. 1. 2015

Sdílet

Agentura CzechTrade přichystala pro české firmy prestižní dodavatelské fórum pro britskou skupinu obchodních řetězců Home Retail Group PLC (HRG).

Setkání se zúčastní více než deset českých firem, které řetězci nabídnou nábytek, koberce, šperky, zrcadla, kuchyňské nádobí, televizní antény, zavazadla, přikrývky, polštáře i další výrobky. Jedná se například o společnosti 3DStyl, Grund, Eta, Husky CZ, Kovoplast, Granát či Santra, pro které by případná dohoda s HRG měla zásadní význam.

 

„Dodavatelské fórum v Praze je výsledkem více než půlročního vyjednávání britského zastoupení agentury CzechTrade s tímto obchodním gigantem. Příjezd nákupních manažerů do Prahy považujeme za výrazný úspěch a také za potvrzení dobrého jména českých výrobků. Je to velká příležitost pro české společnosti, které se tak mohou zapojit do dodavatelského řetězce, který hustě pokrývá celou Velkou Británii a Irsko a jehož obchodní domy se ve Velké Británii těší značné oblibě,“ řekl Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Akce je součástí systematické snahy londýnské kanceláře agentury CzechTrade zvyšovat povědomí tamějších obchodních domů o českém nábytkářském průmyslu, který se po letech turbulencí sice zmenšil, nicméně zároveň zkvalitnil a opět našel konkurenceschopnost.


Do skupiny HRG spadají řetězce Argos, Homebase a Habitat a jen stěží byste hledali Brita, který v některém z nich nenakupuje. Ve Spojeném království a Irsku tak funguje téměř 1 100 obchodů. Aktuálně probíhají také jednání s britským obchodním řetězcem Debenhams, opět s cílem uskutečnit dodavatelské fórum.

soutez_casestudy

 

Dodavatelské fórum proběhne v úterý 20. ledna 2015 v sídle Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Byl pro vás článek přínosný?